سخنان جنجالی احمدی نژاد در نشست خبری

0
295

اولین نشست خبری رئیس دولت های نهم و دهم ،پس از اتمام دوران ریاست جمهوری‌اش آغاز شد.

احمدی نژاد پس از اتمام دوران ریاست جمهوری اش هیچ نشست خبری برگزار نکرد و اخبار وی صرفا از طریق رسانه های وابسته به وی منتشر می شد.

متن سخنان او در ادامه می آید:

دفاع از انقلاب به معنای دفاع از دستگاهها و نهادها نیست. تا رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب فاصله طولانی داریم. مرز جغرافیایی و نژادی نداریم. سخن من و خطاب من جهانی است.

فشارها روی مردم به خاطر سوء مدیریت است و حل آن نیازمند مدیریت مردمی است.

بازی با آمار و ارائه اطلاعات نادرست، بر اعصاب و روان جامعه تاثیر منفی گذاشته است و این باعث اخلال در بازار شده است.

شواهد نشان می دهد دهها سال به عقب برگشته ایم.

در حوزه سیاست خارجی با داشتن اختیارات وسیع و ادعاهای بزرگ و دادن امتیازهای بزرگ‌تر، دستاورد ملموسی وجود نداشته است.

برنامه ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم و از آقای بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می کنم.

چند کارشناس را فرستادند (۶۰۰-۷۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون دادند به آن‌ها) نهاد ریاست‌جمهوری را شخم بزنند تا علیه ما سند پیدا کنند.آقایی که مسئول مذاکره هسته‌ای بود بعد از یک سخن‌‌رانی من گفت به چه حقی حرف زدی و ۴۵ دقیقه به من توهین کرد

{توهین احمدی نژاد به آیت الله هاشمی} دستور حمله به ما را همان کسی داد که مرد!

آقایی که مسئول مذاکره هسته‌ای بود بعد از یک سخن‌‌رانی من گفت به چه حقی حرف زدی و ۴۵ دقیقه به من توهین کرد

اگر دوباره رییس‌جمهور می‌شدم، بعضی افراد در دولت حضور نخواهند داشت. مُر قانون اساسی هم باید اجرا شود

دلیلی برای ردصلاحیت احمدی نژاد وجود ندارد.

دوره ریاست جمهوری من، بهترین دوره ۷۰ سال اخیر است.

راضی به حصر و ممنوع التصویری و زندان هیچ کس و در هیچ جای دنیا نیستم/ به همین خاطر در دوران ۸ ساله، بدترین انتقادات را تحمل کردیم/ خدا همه را آزاد کند/ من همه ۷ میلیارد مردم دنیا را دوست دارم.

در آن مناظره معروف سال ۸۸، گفتم «من به شما علاقه دارم…» ، واقعا دوست دارم همه را

خبرنگار خطاب به احمدی نژاد: ممنونم از کسانی که این نشست را ترتیب دادند و کسانی را هم به عنوان «کف زن» آوردند که اینجا تشویق کنند. پاسخ احمدی نژاد: ما همه باید به هم احترام بگذاریم. کی گفته در نشست خبری کف نمی زنند؟ من در نیویورک هم حرف زدم کف زدم.

ما همه باید به هم احترام گذاریم/جمع شده ایم که با هم به تفاهم برسیم/ ورود ما انتخابات را دو قطبی می کند یا سه قطبی؟/ مقام معظم رهبری فرمودند نیا که دو قطبی نشود/ شما می گویید بیایید دو قطب را می شکنید.

هیچ دو نفری را نمی بینید که مثل من باشند جز من و اقای بقایی و مشایی.

احمدی نژاد در پاسخ به سئوالی در مورد حمایتش از مرتضوی گفت: بنده سال ۸۸ درباره کهریزک صحبت کردم. ماجرای کهریزک ربطی به دولت نداشت.

سال ۸۴ مگر اصولگرایان از من حمایت کردند؟! فشار هم آوردند که کاندیدا نشوم.

تنها فردی هستم که شما نمی‌توانید در حرف‌ها و صحبت‌هایش تناقض پیدا کنید.

رهبری توصیه کردند کاندید نشوم، نگفتند که بی تفاوت باشم.

احمدی نژاد خطاب به خبرنگار: شما برای مایی! من همه شما رو دوست دارم / در سال ۸۸ کی ما به بزرگان نظام اتهام زدیم؟!/ من گفتم صحنه را فلانی دارد اداره میکند و ان فردی که طرف مقابل من نشسته بود تایید کرد. گفتم فرزندان فلانی چگونه میلیاردر شدند.

اگر واقعا به کسی توهین کرده باشم من عذرخواهی میکنم! من به مردم خس و خاشاک گفتم؟

ما در ۹۲ کاندیدا نداشتیم و این را به صراحت اعلام کردیم. به احترام رای مردم ۴ سال سکوت کردیم.

در دولت نهم و دهم هیچ سندی علیه ملت ایران امضا نشد! من چهار سال به احترام مردم سکوت کردم.

به احترام رای مردم سکوت کردیم اما حالا این اتهام ها دارد حق مردم را ضایع می شود. من تک تک اتهامات را پاسخ خواهم داد.

[ به خبرنگار] اولین چیزی که باید تغییر بدهم نیت شماست!ما مخالف توهین بر مردم هستیم. تبلیغ علیه یک کاندیدا جرم است و زندان دارد.

من پای همکارانم هستم یعنی پای حق هستم. سفرهای استانی برای تبیین راه امام بوده است. من سال ۸۴ قصد نامزد شدن نداشتم.

آقای رحیمی گفته من ایشان را فروخته ام؟ من از ایشان دفاع کردم. آقای رحیمی یک ریال در زندگی اش نیست! رحیمی مظلوم است.

درآمد سرانه در دولت من دو برابر شد. سال ۹۲تاکنون مصرف لبنیات ۳۰٪ کاهش پیدا کرده است.

به چه دلیل می‌گویند تو نباید بیایی؟ هنوز دلیل آنها را متوجه نشده‌ام. وقتی ملتی هوشیار و آگاه داریم و هرچه داریم از ملت است پس فکر می‌کنم مشکل جناح‌های سیاسی این است که باور کردند بالاتر از ملت هستند.

خود من روزی گفتم در عالم سیاست دخالت نمی‌کنم اما شاید روزی مردم و شرایط ایجاب کند که ورود کنم.‏

وزرات اطلاعات در دولت نهم و دهم زیر نظر من نبود.

آیا روزنامه ها را من بستم؟ آیا وزارت اطلاعات زیر نظر من بود؟ روزنامه شرق را هیات نظارت بر مطبوعات بست و من در جلسه هیات دولت به وزیر ارشاد فشار آوردم که هر چه سریع تر از روزنامه رفع توقیف کند. ‏

مطلب قبلیهریسون فورد می‌تواند باز هم پرواز کند
مطلب بعدیمنتظر معرفی سیاره نهم منظومه شمسی باشید
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...