ساسان توکلی فارسانی از ماجرای عکس کیارستمی گفت

0
443

ساسان توکلی فارسانی درباره عکس زنده‌یاد عباس کیارستمی که روی پوستر سی‌وسومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران نقش بسته است، توضیح داد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، ساسان توکلی فارسانی که اکنون در امریکا حضور دارد، درباره عکس انتخاب شده برای پوستر جشنواره سی‌وسوم جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: عکس این پوستر را در تاریخ چهارم اردیبهشت ۱۳۸۴ از زنده یاد کیارستمی در منزل‌شان گرفتم. البته اوایل احساس می کردم که خیلی رضایت ندارد از ایشان عکس بیندازم، ولی کم کم علاقه‌مند شدند و بعد از هر عکس می‌خواستند آن‌ها را ببیننند.

او افزود: از حالت چهره‌شان متوجه می‌شدم که از عکس راضی هستند یا نه و بعدها ایمیل‌های جشنواره‌ها را هم می‌دادند تا از عکس‌هایشان برای آن‌ها بفرستم.

وی با اشاره به اینکه تمام لحظاتی که با عباس کیارستمی بوده، سراسر خاطره است،  از اینکه در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه یاد استاد کیارستمی گرامی داشته می‌شود ابراز خوشحالی کرد و درباره عکس سلفی با کیارستمی در پروژه «فرش ایرانی» نیز گفت: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۵ به اتفاق استاد می‌رفتیم که چند فرش برای فیلم «فرش ایرانی» بخریم و این عکس را از خودمان در تاکسی گرفتیم.

پوستر سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بر اساس طرحی از فرید فرخنده کیش، عکس ساسان توکلی فارسانی و اجرای فریبا شفیعی طراحی شده است.

57383434