سازمان جهانی بهداشت: تا پیدا شدن واکسن ضد کرونا باید با این اپیدمی کنار بیاییم

0
37

با ادامه بحران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر ۲۰۱۹ در چین تاکنون باعث مرگ ۱۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر در سراسر جهان شده است، سازمان جهانی بهداشت به همه کشورها جهانی هشدار داد که برای کم کردن محدودیت‌های مقررات قرنظینه و فاصله گذاری اجتماعی عجله‌ای نداشته باشند .

سازمان جهانی بهداشت همچنین از مردم همه کشورهای جهان خواست تا روند قبول و کنار آمدن با شرایط بیماری همه‌گیر کرونا را تا زمان کشف واکسن برای این ویروس، در پیش بگیرند.

بهداشت جهانی بر ضرورت تغییر شیوه زندگی افراد برای حفظ سلامتی جامعه همزمان با ادامه روند مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

این سازمان جهانی از کشورها خواست تا رفع هر گونه محدودیت برای مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده که برای مقابله و مهار کردن ویروس کرونا اتخاذ شده بود، باید به صورت تدریجی صورت بگیرد. سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که از بین بردن محدودیت‌های قرنطینه‌ عمومی به صورت عجولانه و زودهنگام، امکان بازگشت مجدد ویروس کرونا را در پی خواهد داشت.

تاکاشی کسایی ، مدیر منطقه‌ای WHO در کشورهای غرب اقیانوس آرام گفت، اقدامات قرنطینه عمومی و فاصله گذاری اجتماعی ثابت کرده که برای کاهش و مهار ویروس بسیار موثر بوده است این اقدامات نتایج مطلوبی داشته است لذا همه باید برای یک شیوه زندگی جدید آماده شوند تا به افراد جامعه اجازه فعالیت برای ادامه زندگی را فراهم کرده و در عین حال مبارزه با ویروس کرونا را ادامه داشته باشد.

او همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: «تا رسیدن به واکسن برای این ویروس باید با وضعیت کنونی به صورت طبیعی زندگی کنیم».

العربیه نوشت؛ براساس آخرین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا که تا ساعت ۱۹:۰۰ به وقت گرینویچ عصر روز دوشنبه اعلام شد این بیماری تاکنون جان حداقل ۱۶۷،۵۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته است.