زندانی سیاسی افشین سهراب زاده که در حال زجرکش شدن است

0
185

زندانی سیاسی افشین سهراب زاده با تزریق عمدی آمپول مشکوک دچار تشنج گردید و با وضعیت جسمی بسیار وخیم ،بدون انجام عمل جراحی به زندان میناب بازگردانده شد. بازجویان وزارت اطلاعات با تزریق آمپول مشکوک و عدم انتقال این زندانی به بیمارستان به منظور انجام عمل جراحی قصد زجر کش کردن این زندانی سیاسی را دارند.

روز شنبه ۱۶ شهریور ماه زندانی سیاسی افشین سهراب زاده برای تزریق آمپول مسکن به بهداری زندان منتقل شد .

فردی به نام پیرانی یار که تحت عنوان پرستار در بهداری زندان می باشد و نسبت به زندانیان سیاسی و بخصوص افشین سهراب زاده کینه عمیقی دارد، ابتدا با برخوردی وحشیانه و غیر انسانی اقدام به فحاشی و بد رفتاری با این زندانی سیاسی که در شرایط وخیم جسمی بسر می برد نمود.

سپس به عمد آمپول مشکوکی به وی تزریق نمود که منجر به بدتر شدن حال این زندانی شد و نهایتا این زندانی سیاسی دچار تشنج گردید.

بعد از چند ساعت همبندیان وی که شاهد حالت تشنج و وخامت شدید حال این زندانی سیاسی بودند او را با کمک ۲ زندانی سیاسی دیگر به نام های کریم موسی زاده و محمد رضا(میثم) حسینی مجددا به بهداری زندان منتقل کردند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛علیرغم اینکه زندانی سیاسی افشین سهراب زاده در شرایط وخیمی بسر می برد و قادر به حرکت نبود و توسط ۲ زندانی حمل می شد مجددا با فحاشی و هتاکی و برخوردهای وحشیانه پیرانی یار که تحت عنوان پرستار در بهداری زندانی می باشد مواجه شدند فرد مربوطه نه تنها حاضر به بیدار کردن پزشک زندان نشد بلکه از رسیدگی پزشکی به این بیمار خوداری کرد و او را با وضعیت وخیم جسمی به سلول بازگرداندند وصبح روز یکشنبه ۱۷ شهریور ماه زندانی سیاسی افشین سهراب زاده با وضعیت وخیم جسمی مجددا به زندان میناب بازگردانده شد

بهرام کشتکار رئیس اطلاعات زندان، زندانیان سیاسی کریم موسی زاده و محمدرضا (میثم) حسینی را فراخواند و با زدن دست بند و پابند آنها را ابتدا به اطلاعات زندان و سپس به دفتر رئیس زندان بردند و پس از بازجویی طولانی مدت زندانی سیاسی کریم موسی زاده را برای تحت فشار قرار دادن به بند کارگری منتقل نمودند و زندانی سیاسی محمد رضا حسینی را ابتدا به بند ۳ و سپس مجددا به بند زندانیان سیاسی بازگرداندند.

زندانی سیاسی افشین سهراب زاده ۲۶ ساله مدتها است که از خونریزی داخلی به دلیل شکنجه های جسمی رنج می برد.او اوایل مرداد ماه به منظور عمل جراحی در یکی از بیمارستانهای بندرعباس بدلیل حاد شدن وضعیت جسمی اش از زندان میناب به زندان مرکزی بندر عباس منتقل شد. او دچار خونریزی داخلی و مجرای ادراری است و دردهای شدید و طاقت فرسا که امکان هرگونه خواب و استراحت را از این زندانی جوان گرفته است.او همچنین دچار کاهش شدید وزن شده است و بازجویان وزارت اطلاعات تحت عنوان اینکه پرونده پزشکی وی گم شده است از انتقال او به بیمارستان وانجام عمل جراحی خوداری می کنند و تنها به تزریق آمپولهای مسکن قوی که ۳ بار در روز صورت می گیرد اکتفا می کنند و در اکثر مواقع از تزریق این آمپولها نیز خوداری می کنند و عملا بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه در حال زجرکش کردن این زندانی جوان هستند.

دلیل بیماری این زندانی سیاسی جوان شکنجه های وحشیانه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات کامیاران می باشد. شهرام رحیمی معاون اداره اطلاعات کامیاران که یکی از شکنجه گران وزارت اطلاعات می باشد به حدی این زندانی سیاسی جوان را شکنجه کرده است که رودها، بیضه ها و مجاری اداری وی دچار آسیب دیدگی شدید گردیده و علیرغم بستری شدن در بیمارستان نظامی سنندج بهبود نیافته است . بازجویان وزارت اطلاعات به عمد وی را درمان نمی کنند همچنانکه که به خودش گفته بودند که تورا اعدام نخواهیم کرد بلکه زجرکشت خواهیم کرد.

خانواده این زندانی جوان دچار فقر و تنگدستی هستند و حتی قادر به پرداخت هزینه راه برای ملاقات با فرزندشان نیستند.

شیوه تزریق آمپولهای مشکوک تا به حال در ۲ زندان علیه زندانیان سیاسی بکار برده شده است مدتی پیش علیه زندانی سیاسی هموطن بلوچ جیهند ریگی در زندان زادهان به کار برده شد که باعث وخیم شدن وضعیت جسمی وی شده است.

یکی از شیوه های ضدبشری که ولی فقیه رژیم، آخوند علی خامنه ای به آخوندی که در راس وزارت اطلاعات قرار می گیرد دستور اجرای آن را می دهد شیوه زجر کش کردن زندانیان سیاسی است و از این کار هم ابایی ندارد.سکوت و بی عملی کمیسر عالی حقوق بشر تا به حال باعث شده است که تعداد بیشماری از ایرانیان در زندانهای ولی فقیه جان خود را از دست بدهند.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران،برای نجات جان این زندانی سیاسی که در مقابل چشم جهانیان درحال زجر کش شدن است فراخوان می دهد و از کمیسر عالی و گزارشگر ویژه حقوق بشر خواستار دخالت برای نجات جان این زندانی سیاسی و سایر زندانیان سیاسی محبوس در اردوگاه های مرگ ولی فقیه آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای حاکم بر ایران است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۷ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ۸ سپتامبر ۲۰۱۳

 

مطلب قبلیاحضار ، بازجویی و تهدید همسر کشیش زندانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات
مطلب بعدی”طرح پنتاگون برای حمله موشکی سه روزه به سوریه”
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...