زجرکش کردن یکی از زندانیان بی دفاع در زندان مرکزی بندر عباس

0
266

بنابه به گزارشات رسیده یکی از زندانیان بی دفاع نزدیگ به ۱ سال است که گلوی وی دچار غده ای گردیده است که قادر به خوردن ، نوشیدن نیست و به سختی قادر به تنفس می باشد اما از انجام عمل جراحی و درمان وی خوداری می کنند.

زندانی غلام مرادپور ۴۲ ساله که ۵ سال است در سلول۱۱ بند ۲ زندان بندرعباس زندانی می باشد. او متاهل و دارای ۲ فرزند می باشد و به ۱۲ سال زندان به اتهام سرقت مسلحانه محکوم شده است.

این زندانی حدودا یک سال پیش غده ای در سمت راست گلویش از درون شروع به رشد کردن نمود و به مرور این غده به حدی بزرگ گردید که او به سختی قادر به خوردن غذا و نوشیدن آب بود و همزمان وزن وی رو به کاهش گذاشت.

او بارها به بهداری زندان مراجعه نمود اما از درمان جدی وی خوداری کردند.پس از گذشت ۸ ماه و حاد شدن وضعیت جسمی اش و علاوه بر عدم خوردن غذا و آب مجاری تنفسی وی در حال انسداد است نهایتا ناچارشدندکه اقدام به انجام یک سری آزمایشات علیه وی نمایند .

پزشکان خارج از زندان پس از دیدن نتایج آزمایشات اعلام کردند که باید او را مورد عمل جراحی قرار دهند و غده را از بدنش خارج کنند.

زندانبانان اقدام به انتقال این زندانی به بیمارستان شهید محمدی بندر عباس نمودند. در آنجا به این زندانی گفته شد که ابتدا می بایست ۲.۵ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز نماید تا آنها عمل جراحی را انجام دهند. اما این زندانی قادر به پرداخت این مبلغ نبود و به آنها هم اعلام کرد که من قادر به پرداخت این مبلغ نیستم. او پس از ۱۱ روز بستری بودن در بیمارستان بدون انجام عمل جراحی و درمان او را به زندان بازگرداند.

زندانی غلام مرادپور حدود ۱ ماه است که از بیمارستان به زندان بازگردانده شد .مجاری تنفسی وی در حال انسداد کامل است و قادر به خوردن غذا و نوشیدن آب نیست. او قبل از این بیماری ۸۵ کیلوگرم وزن داشت ولی در حال حاضربه زیر ۵۰ کیلوگرم کاهش یافته است و با دردهای جانکاه و فشارهای طاقت فرسا مواجه است و در حال زجرکش شدن و مرگ تدریجی است.

بنابه گفته بستگانش در صورت عدم رسیدگی پزشکی او در طی کمتر از ۱۰ روز فوت خواهد کرد.این چندمین زندانی است که به این شکل فجیع در حال جان باختن است.

مرسلپور رئیس زندان بندر عباس مانع پرداخت هزینه درمان این زندانی است و این زندان را به کشتارگاه تبدیل نموده است.

از طرفی دیگر زندانیان که به اتهام سرقت دستگیر می شوند تمامی داراییهای آنها مصادره می شود که از جمله آن حسابهای شخصی وسایل شخصی همسر و فرزندان مانند طلا و جواهرات و غیره آنها تحت عنوان مال نامشروع به غارت برده می شود.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانیان بی دفاع و زجرکش کردن آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۳آبان۱۳۹۲ برابر با ۴ نوامبر۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

دبیر کل سازمان ملل متحد آقای بان کی مون

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مقاله قبلییک نماینده اصولگرا از حضور صدها گردان ایرانی در سوریه میگوید
مقاله بعدیبازداشت 4 ایرانی و یک افغان در فرودگاه ونزوئلا به دنبال تلاش برای سفر غیر قانونی به کانادا
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...