رکورد جدید در فرانسه و «موج دوم» کرونا در بریتانیا

0
46

وزارت بهداشت فرانسه در حالی روز جمعه از ثبت رکورد جدیدی از شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که شمار مبتلایان در سطح جهان از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

بنا به آمار وزارت بهداشت فرانسه طی ۲۴ ساعت، ۱۳ هزار و ۲۱۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در این کشور شناسایی شدند. این در حالی است که آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه نیز طی ۲۴ ساعت به ۱۲۳ نفر رسیده است.

مقامات فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرده بودند که به زودی محدودیت های جدیدی را در شهرهای لیون و نیس به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا وضع خواهند کرد. پیش بینی می شود که این محدودیت ها مشابه تصمیم هایی باشد که هفته گذشته برای شهرهای بوردو و مارسی گرفته شد.

ممنوعیت گردهمایی با مشارکت بیش از ۱۰ نفر، لغو رویدادهای ورزشی و فرهنگی یا وضع محدودیت برای شمار شرکت کنندگان در این رویدادها و کاهش ساعت کار شبانه بارها و کافه‌ها از جمله محدودیت هایی است که در شهرهای بوردو و مارسی به اجرا درآمده است. نظیر چنین محدودیتی در شهر نیس در جنوب فرانسه هم اعلام شده و مقام‌های شهر لیون نیز قرار است روز شنبه محدودیت‌های کرونایی بیشتری را برای این سومین شهر بزرگ فرانسه اعلام کنند.

نخست وزیر بریتانیا: موج دوم کرونا غیرقابل اجتناب است

در سوی دیگر دریای مانش، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ در این کشور «اجتناب‌ناپذیر» است.

به گفته نخست وزیر بریتانیا ممکن است وضع محدودیت‌های جدید در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا ضروری باشد. وی با این حال تاکید کرد که مایل به اجرای قرنطینه سراسری مجدد در بریتانیا نیست. این سخنان در حالی بیان می شود که بنا به برخی از گزارش‌ها مقامات بریتانیا وضع دومین قرنطینه سراسری را در دست بررسی دارند.

شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در بریتانیا به شش هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد بیمارانی که بر اثر بروز علائم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این کشور بستری می‌شوند نیز رو به افزایش است. بریتانیا در جریان موج اول شیوع ویروس کرونا بالاترین آمار مرگ و میر را در میان کشورهای اروپایی داشت. نزدیک به ۴۲ هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

محدودیت‌های جدید در اسپانیا

دولت اسپانیا نیز همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در نظر دارد محدودیت‌های تازه‌ای را طی روزهای آینده در برخی مناطق به اجرا بگذارد.

یورونیوز نوشت؛ همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در مادرید، پایتخت این کشور بیش از دیگر مناطق نگرانی مسئولان اسپانیایی را به دنبال داشته است. یک سوم از موارد ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا طی هفته‌های گذشته در مادرید به ثبت رسیده است.