رونمایی از پوستر وسترن جدید «تارانتینو»

0
202

پوستر فیلم وسترن «هشت نفرت‌انگیز» جدیدترین پروژه سینمایی «کوئنتین تارانتینو» منتشر شد.

«کوئنتین تارانتینو»، کارگردان سرشناس هالیوودی که پس جنجال‌های فراوان سرانجام تصمیم به ساخت وسترن «هشت نفرت‌انگیز» گرفت، جدیدترین پوستر این فیلم سینمایی را که مراحل ساخت آن در چند ماه آینده آغاز می‌شود، منتشر کرد.

در این فیلم بازیگرانی چون «بروس درن»، «ساموئل ال‌جکسون»، «مایکل مدسون» و «کرت راسل» ایفای نقش می‌کنند که پیش از این در تک مراسم نمایشنامه‌خوانی «هشت نفرت‌انگیز» در ماه آوریل نیز به روی صحنه رفته بودند.

کارگردان «داستان عامه‌پسند» پس از افشای بخش‌هایی از فیلمنامه «هشت نفرت‌انگیز» توسط یک وب‌سایت تهدید کرده بود که برای پنج سال ساخت این پروژه سینمایی را به تعویق خواهد انداخت، اما نهایتا تولید این فیلم را از زمستان (نوامبر) با فیلمنامه‌ای بازنویسی شده آغاز خواهد کرد.

این اولین فیلم در تاریخ سینما خواهد بود که پیش از این که در پرده سینما نمایش یابد، برای عموم مردم روی صحنه تئاتر رفته است.

عنوان فیلم جدید «تارانتینو» یادآور فیلم «هفت شگفت‌انگیز» ساخته «جان استورگس» در سال ۱۹۹۰ است که در واقع بازسازی فیلم «هفت سامورایی» ساخته «آکی‌ر‌ا کوروساوا»، کارگردان شهیر ژاپنی در دهه ۵۰ میلادی است.

«جانگوی آزاد شده» فیلم قبلی «تارانتینو» بود که در آن بازیگرانی چون «جیمی فاکس»، «لئوناردو دی‌کاپریو» و «کریستوف والتز» ایفای نقش کردند و فیلم در نهایت علاوه‌بر کسب اسکار بهترین فیلمنامه، در گیشه نیز عملکرد موفقی را برای «تارانتینو» رقم زد.

تارانتینو در سال ۱۹۹۵ برای فیلم‌نامه «داستان عامه‌پسند» جایزه اسکار و جایزه بافتا گرفت و سال گذشته نیز با «حرام‌زاده‌های عوضی» نامزد اسکار بهترین فیلم‌نامه شد.

به گزارش ایسنا؛ او سه‌بار در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشته که در سال ۱۹۹۵ با فیلم «داستان عامه‌پسند» توانست نخل طلا را کسب کند. او نگارش فیلم‌نامه آثار مطرحی چون «سگ‌های انباری»، «داستان عامه‌پسند»، «ضد مرگ»، «بیل را بکش»، «حرام‌زاده‌های عوضی» و «رومانس واقعی» را برعهده داشته که در سینمای جهان خوش درخشیده‌اند.