روس ها میدان سوریه را برای جولان جمهوری اسلامی خالی کردند

0
228

پس از عقب‌نشینی ارتش روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن از برخی مکان‌های استراتژیک در سوریه، نیروهای وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با 40 خودروی زرهی و 17 خودروی حامل دوشکا به همراه ده‌ها نفربر حامل نیروهای حزب‌الله لبنان انبارهای راهبردی اسلحه و مهمات «مهین» در شرق حمص را در اختیار گرفتند.

گزارش ها حاکی است که این جابجایی‌ها در نتیجه عقب‌نشینی کامل نیروهای ویژه روسیه موسوم به «واگنر»، حدود 200 سرباز لشکر پنجم روسیه، 23 خودروی زرهی و تعداد زیادی خودروهای نظامی دیگر و تجهیزات لجستیکی و مخابراتی از سوریه بوده است.

منابع این روزنامه اطلاع دادند که 5 هلیکوپتر روسی نیز پادگان مهین را ترک کرده و به همراه دیگر نیروهای روسیه به سوی فرودگاه نظامی تدمر در شرق حمص انتقال یافتند.

طبق این گزارش، با خروج نیروهای روسی انبارهای اسلحه مذکور به طور کامل در اختیار نیروهای جمهوری اسلامی، حزب‌الله و لشکر چهارم ارتش سوریه قرار گرفت.

پیش از این بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل دوشنبه گذشته از ادامه حملات ارتش کشورش به محل استقرار نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه خبر داده بود.

این در حالی است که نیروهای جمهوری اسلامی و شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی طی چند روز گذشته به جابجایی و سازماندهی مجدد و گسترده‌ای در خاک سوریه اقدام کرده‌اند.