روزنامه شرق: جدیدترین فهرست احتمالی کابینه حسن روحانی

0
227

روزنامه شرق، در شماره امروز خود نوشت: از شنیده‌ها پیداست سه فهرست از شورای مشاوران به دفتر حسن روحانی ارسال شده و از میان این فهرست‌ها تنها یک فهرست مورد موافقت شورای 9 نفره کمیته انتصابات قرار گرفته است.

رونامه شرق می نویسد: این روزها حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب، دیدارهای زیادی دارد و در جمع‌های بیشتری حاضر می‌شود. همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در تلاشند تا به بهینه‌شدن ترکیب کابینه کمک کنند.

اما آنطور که از شنیده‌ها پیداست سه فهرست از شورای مشاوران به دفتر حسن روحانی ارسال شده و از میان این فهرست‌ها تنها یک فهرست مورد موافقت شورای 9 نفره کمیته انتصابات قرار گرفته است. نخستین جلسه شورای کمیته انتصابات، روز چهارشنبه برگزار شده و اخباری مبنی بر تشکیل جلسه هرروزه این کمیته به گوش می‌رسد. این کمیته تا 15 روز آینده اسامی نهایی برای تصدی وزارتخانه‌ها را اعلام خواهد کرد.

همچنین کارگروه‌های تخصصی‌ای برای سروسامان‌دادن به امور و تحویل مدیریت‌ها از مدیران دولت قبلی تشکیل شده است که مهم‌ترین این کارگروه‌ها کارگروه «اقتصاد و تولید» است که ماموریت دارد برنامه‌ای را برای سرو سامان دادن به امور تولید و معیشت مردم تهیه کند. در این کمیسیون‌ها، کمیسیون اقتصادی به ریاست نوبخت، کمیسیون سیاسی- امنیتی به ریاست علی یونسی، کمیسیون فرهنگی- اجتماعی به ریاست صالحی، مامور رایزنی با وزرا و بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی هستند.

در این میان، فهرست‌های متعددی از گزینه‌های راهیابی به کابینه، در رسانه‌ها منتشر شده،‌ اما نعمت‌زاده از نزدیکان حسن روحانی و دفتر امور رسانه‌ای رییس‌جمهور منتخب این فهرست‌ها را تایید نکرده و آنها را گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای دانسته است. با این حال اسامی کابینه سینه به سینه نقل می‌شود.

در میان اسامی نامزدهای «پاستور» نام‌های آشنایی وجود دارد که هنوز مشخص نیست در وزارت مورد نظرشان فعالیت کنند یا خیر، نام علی مطهری در حالی به‌عنوان وزیر آموزش‌وپرورش مطرح می‌شود که برخی اخبار حاکی از اولویت او برای حضور در وزارت ارشاد است، در زیر شنیده‌های «شرق» فهرست گزینه‌های عضویت در دولت روحانی را می‌خوانید.

02-new

مقاله قبلیفهرست اوليه بازيگران موزيكال «در جنگل»‌ معرفي شدند..
مقاله بعدیاکبر عبدی و داریوش ارجمند نشان درجه یک دولتی فرهنگ و هنر دریافت کردند..
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...