روایت هالیوودی چهل و هفت سامورایی ژاپنی

0
541

«کینو ریو» ستاره فیلم حادثه ای ماتریکس، با یک فیلم ژاپنی به پرده نقره ای باز گشته. او در فیلم «چهل و هفت رونین» یکی از چهل و هفت سامورایی ژاپنی موسوم به رونین است.

این گروه سامورایی یا رونین ها، در پی قتل ناجوانمردانه استادشان و انتقام مرگ او، ماجراهایی پرحادثه می آفرینند. فیلم بر اساس روایتی تاریخی در ژاپن قرن هیجدهم است که یکی از محبوب ترین داستان های ملی این کشور است. سرگذشت و ماجراهای رونین ها که در ژاپن «چوشن گورا» نامیده می شود، بارها و بارها بصورت نمایشنامه، سریال تلویزیونی و فیلم درآمده است.

ساخته هالیوودی «چهل و هفت رونین»، این داستان ژاپنی در توکیو اکران شد.

«چهل و هفت رونین»، اولین تجربه کارگردانی کارل رینش آمریکایی است. او در باره تفسیرش از این داستان قدیمی ژاپنی می گوید:« هدف ما در ساختن این فیلم، گرفتن جوهر داستان چو شین گورا و داستان چهل و هفت رونین و دادن حالت نمایشی به آن بود، مثل فیلمسازان غربی. با گروه بازیگران ژاپنی با استعدادی که در اختیار داشتیم، توانستیم داستان را از زاویه فیلم های پرفروش هالیوودی نگاه کنیم و آن را بسازیم.»

در فیلم «چهل و هفت رونین» بازیگران ژاپنی بسیاری ایفای نقش می کنند اما ستاره اصلی فیلم، کینو ریو بازیگر کانادایی است. کو شیباساکی یکی از ستاره های فیلم از تجربه مشترک با کینو ریو می گوید: «همانطور که می دانید او یک ستاره هالیوودی است. پیش از شروع فیلم، از دیدن و آشنا شدن با او دلهره داشتم ولی رفتارش از همان اول کار خیلی دوستانه بود و در نتیجه در محیط کار و کار کردن با او احساس راحتی می کردیم.»

به گزارش یورونیوز؛ فیمبرداری از مارس ۲۰۱۱ در بوداپست شروع شد، سپس در استودیویی در شپرتون انگلستان ادامه پیدا کرد و سرانجام در ژاپن به پایان رسید.

فیلم حادثه ای تخیلی «چهل و هفت رونین» بعد از اولین نمایش آن در ژاپن، اکنون در سینماهای غرب و شرق دنیا در اکران است.