روایت فغانی از بازی آرژانتین – فرانسه

0
356

 علیرضا فغانی نماینده شایسته فوتبال ایران در جام جهانی است؛ داوری که با قضاوت‌های خوبش توانسته تحسین‌برانگیز ظاهر شود.

 علیرضا فغانی بازی آرژانتین – فرانسه را هم به خوبی قضاوت کرد و سوت هایی که او زد، مورد قبول فوتبال دنیا قرار گرفت. فغانی همچنان بهترین قضاوت های جام جهانی را انجام می دهد و حالا ایرانی ها امیدوارند فینال جام جهانی هم به او برسد؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، بزرگ ترین افتخار تاریخ داوری فوتبال ایران محسوب می شود.

گفت و گو با فغانی درباره حضورش در جام جهانی.

*درباره بازی آرژانتین – فرانسه صحبت کنید. قضاوت این بازی بزرگ و حساس چطور بود؟

کلیت بازی، خیلی سخت و درگیرانه بود. اولا اینکه یک مسابقه حذفی بود و دو تیم مدعی جام روبروی هم قرار گرفتند. سبک بازی های آن ها با تیم هایی که تا به حال برایشان سوت زده بودم فرق داشت. آن ها هر دو تیم های فیزیکی بودند و تنش زیادی در بازی وجود داشت. البته ما با تیم داوری سعی کردیم مسابقه را کنترل کنیم چون اگر غفلت می کردیم ممکن بود از دستمان در برود. با این حال توانستیم موفق باشیم و به نظر می رسد صحنه هایی که سوت زدیم، تصمیمات درستی گرفتیم.

*شما جزو معدود داورانی هستید که از سیستم VAR یا همان ویدئو چک استفاده نکرده اید.

تصمیم گیری درباره استفاده از ویدئو چک برعهده ما نیست. داورانی که نشسته اند و از مانیتور بازی را می بینند، اگر احساس کند داور اشتباه کرده یا در یک تصمیم مردد است، به او اعلام می کنند که می تواند ویدئو چک بدهد. اما تا اینجا خدا را شکر تصمیماتی که گرفته ایم از نظر گروه داوری درست بوده. این اتفاق بزرگی برای من است و هیچ کدام از اشتباهات بزرگ را تا به حال نداشته ایم.

*دوندگی شما در بازی دیروز خیلی زیاد بود.

ما در لیگ ایران هم 10 کیلومتر می دویم. ولی فکر می کنم دیروز بالای 12 کیلومتر دویده ام. سعی کردم به صحنه ها نزدیک باشم و حاصل کارم هم موفقیت آمیز بوده است.

*در یکی دو سال اخیر خیلی از شما در داخل ایران انتقاد می شد. روزهای سختی داشتی ولی الان همه انتظار دارند فینال جام جهانی را قضاوت کنی؟

همیشه سعی کرده ایم قدم هایمان روی زمین باشد. خیلی به آسمان پرواز نمی کنیم با این تمجید ها. دلسرد هم نشدیم با انتقادها. به پیام های پرمهری که از ایران می رسد افتخار می کنیم و امیدوارم دعای خیر پشت سرمان باشد و فینال به ما برسد.

به گزارش خبرآنلاین؛ برای این کار خیلی تلاش می کنیم اما باید دید چه اتفاقی می افتد. نمی دانم در نهایت این اتفاق خواهد افتاد یا نه.