رقابت ۱۰ فیلم برای اسکار جلوه‌های تصویری

0
145

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فهرست ۱۰ نامزد حاضر در فهرست اولیه بخش جلوه‌های تصویری هشتادوهشتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار را اعلام کرد.

 پیش از این فهرست ۲۰فیلم برای رقابت در این بخش اعلام شده بود که با حذف ۱۰فیلم، آثار باقیمانده می‌توانند به حضور در میان نامزدهای نهایی این بخش امیدوار باشند. «انت-من»، «انتقام‌جویان: عصر اولتران»، «اکس ماکینا»، «دنیای ژوراسیک»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «مریخی»، «بازگشته»، «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود»، «تومارولند» و «راه رفتن» ۱۰فیلم حاضر در این مرحله هستند که می‌توانند به فهرست نهایی نامزدهای اسکار جلوه‌های تصویری راه یابند.

نکته جالب، حذف فیلم‌هایی مهم چون «پل جاسوس‌ها» ساخته استیون اسپیلبرگ، «خشمگین۷»، «در دل دریا»، «ماموریت: غیرممکن- ملت خودسر»، «اورست»، «اسپکتر» بیست‌و چهار مین فیلم جیمز باند و «پیدایش نابودگر» است.

در این مرحله، اعضای کمیته اجرایی شاخه جلوه‌های تصویری، روز شنبه ۹ژانویه گزیده ۱۰دقیقه از تصاویر ۱۰فیلم حاضر در فهرست را می‌بینند و ۵ نامزد نهایی را پس از آن انتخاب می‌کنند. سال گذشته جایزه این بخش به «بین ستاره‌ای» به کارگردانی کریستوفر نولان رسید.

تا سال ۲۰۱۰ فقط ۳فیلم برای کسب جایزه اسکار جلوه‌های تصویری رقابت می‌کردند که با توجه به گسترش روزافزون استفاده از تصاویر رایانه‌ای، آکادمی تصمیم گرفت تعداد نامزدهای این بخش به ۵فیلم افزایش یابد.

به گزارش همشهری؛ هشتادوهشتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، دوشنبه ۱۰اسفند در دالبی تیه‌تر هالیوود برگزار می‌شود و زنده و مستقیم از شبکه abc در بیش از ۲۲۵نقطه دنیا روی آنتن می‌رود.