رقابت بین ۱۵ فوتبالیست برای توپ طلای ۲۰۲۱

0
19

مراسم توپ طلای فوتبال جهان قرار است در آذرماه برگزار شود. این مراسم سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و قرار است امشب نامزدهای نهایی کسب توپ طلا منتشر شده است.

بر این اساس گمانه زنی درباره نامزدهای کسب عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان به وجود آمده است و در این میان اسامی ۱۵ فوتبالیستی که بیشترین شانس را برای کسب توپ طلا دارند، به تصویر کشیده شده است.

در صدر این فهرست لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی قرار دارد که پیش از این ۶ بار فاتح توپ طلا شده است.

در رده دوم این فهرست روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن مونیخ آلمان است که سال گذشته اغلب کارشناسان او را بهترین بازیکن فوتبال جهان و دریافت کننده توپ طلا می دانستند اما این مراسم برگزار نشد تا توپ طلایی هم به بازیکنی اهدا نشود.

جایگاه سوم هم در اختیار جورجینیو بازیکن ایتالیایی تیم فوتبال چلسی است که به همراه این تیم فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و در لیگ ملت های اروپا هم با ایتالیا قهرمان شد.

رسانه‌های ورزشی نوشتند؛ رده های بعدی هم در اختیار انگولو کانته و روملو لوکاکو است.

کریس رونالدو دارنده ۵ توپ طلا هم در مکان هشتم این فهرست است. نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن هم در رده پانزدهم این فهرست قرار دارد.

*اسامی بازیکنان به شرح زیر است:

عکس | توپ طلای ۲۰۲۱ و رقابت بین ۱۵ فوتبالیست

مسئولان مراسم فرانس فوتبال تایید کرده اند که مراسم اهدای توپ طلا امسال در تاریخ ۲۹ نوامبر (۸ آذرماه) به صورت زنده از سالن تئاتر دوشتله پاریس برگزار خواهد شد.

لیونل مسی آخرین دریافت کننده توپ طلا در بخش مردان است و وی در سال ۲۰۱۹ پس از سپری کردن فصلی درخشان در بارسلونا، این جایزه را کسب کرد و ششمین توپ طلا را به خانه برد.