رضا ایرانمنش از کما خارج شد..

0
173

رضا ایرامنش هنرمند کرمانی تئاتر و سینما که به دلیل عدم دسترسی به داروی اختصاصی به اغما فرو رفته بود هم اکنون از حالت بحران خارج شده و حال عمومی وی مساعد است.

به گزارش  مهر ، رضا ایرانمنش هنرمند جیرفتی سینما و تئاتر کشور از سرمایه های و مفاخر معاصر کرمان است که بر اثر عوارض جراحت شیمیایی با مشکلات جسمانی دست و پنجه نرم می کند اما این هنرمند متعهد هیچ گاه دست از تلاش و کوشش بر نداشته است و همچنان برای هنر سینمای این تلاش می کند.

این هنرمند متاسفانه طی روزهای اخیر به دلیل عدم همراه داشتن دارویی تخصصی اش در کرمان دچار مشکل تنفسی شد و به کما فرو رفت.

طبق شنیده ها پس از تامین داروی مورد نظر و مراقبتهای ویزه از این هنرمند وی هم اکنون از کما خارج شده و حال عمومی این بازیگر سینما مساعد است.

اردشیر نوذری یکی از نزدیکان این هنرمند در این خصوص گفت: وی طی روزهای اخیر به کرمان سفر کرده بود که به دلیل به همراه نداشتن یکی از داروهایی تخصصی اش دچار مشکل شد و به کما فرو رفت.

وی تصریح کرد: هم اکنون پس از مراقبتهای پزشکی حال ایرانمنش مساعد است.

رضا ایرانمنش از هنرمندان نامی استان کرمان است که متاسفانه در عالم فرهنگ و هنر کرمان کمتر از وی سخن به میان امده است و بر این هنرمند نیز همان رفته که بر سایر هنرمندان و مافخر کرمان زمین رفته است جا دارد مسئولان فرهنگی برای تکریم از این هنرمند و جانباز دفاع مقدس اقدام کنند.

ایرانمنش در دوران دفاع مقدس به دلیل قرارگرفتن درمعرض آثار مخرب بمباران شیمیایی گاز خردل رژیم بعث عراق در عملیات والفجر ۸ از ناحیه ریه و شش دچار آسیب‌های جدی شده و سال‌هاست که از این مشکل رنج می‌برد.

IMG11230740

وی تاکنون در بیش از ۶۰ فیلم تلویزیونی و سینمایی به ایفای نقش پرداخته و در چند سال اخیر به دلیل وضعیت جسمانی به نگارش فیلمنامه و کارگردانی روی آورده است.

او در فیلم‌هایی چون تلفن، ترور، کمین، دکل، آخرین شناسایی، سجاده آتش و… به عنوان بازیگر حضور داشته و سفر عشق به سرزمین وحی، روژان و اورامان نیز از آثار او در زمینه کارگردانی هستند.

او در سال ۱۳۴۶ در جیرفت در استان کرمان متولد شد و در سال ۱۳۶۵ ازدواج می‌کند و در سال ۱۳۶۹ مدرک فوق لیسانس کارگردانی خود را از دانشگاه تربیت معلم دریافت کرد.

این هنرمند کرمانی در سال ۱۳۷۲ برای بازی در فیلم سجاده آتش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

وی تا کنون بارها دچار حملات ناشی از جراحات شیمیایی شده است.