رسانه های اسپانیایی: اصغر فرهادی از ترامپ انتقام گرفت

0
386

رسانه های اسپانیایی اهدای جایزه اسکار به «اصغر فرهادی» به خاطر فیلم ‘فروشنده’ را بطور گسترده بازتاب داده و عدم حضور وی در مراسم را اعتراضی به سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ خواندند.
مجله سینمایی ‘فوتوگراماس’ در گزارش خود با تیتر «اصغر فرهادی غایب بزرگ شب اسکار» نوشت: ترامپ در هالیوود هیچ دوستی ندارد و آنهایی که هوادارش هستند برای این که دشمنی پیدا نکنند، ساکت می مانند.

فوتوگراماس با اشاره به این که «جیمی کیمل» مجری مراسم اسکار از انتقاد و طعنه زدن به ترامپ دست برنداشت و «گائل گارسیا برنال» هنرپیشه مکزیکی نیز از فرصت حضور خود در صحنه برای مخالفت با ساخت دیوار مرزی استفاده کرد، نوشت که یکی از پرشور ترین رویداد در این زمینه، غیبت اصغر فرهادی بود که به لطف فیلم فروشنده دومین جایزه اسکار به بهترین فیلم غیر زبان انگلیسی برای ایران به ارمغان اورده شد پیشتر او جایزه اسکار را از فیلم جدایی نادر از سیمین را کسب کرد.

این مجله ادامه داد: فرهاد در مراسم دریافت جایزه اسکار به خاطر فیلم جدایی سیمین از نادر حضور داشت اما وی ترجیح داد در این دوره شرکت نکند. دلیل آن نیز واضح است زیرا دولت ترامپ قصد جلوگیری از ورود شهروندان برخی از کشورها از جمله ایران به خاک امریکا را دارد.
فوتوگراماس همچنین اشاره کرد که ‘انوشه انصاری» و «فیروز نادری»، دو فردی بودند که به نمایندگی از فرهادی جایزه را دریافت کردند و انصاری نیز در این مورد، پیام فرهادی را برای حضار قرائت کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه ‘ال کنفیدنسیال’ نیز گزارشی با تیتر ‘یک اسکار برای غایب’، ‘اصغر فرهادی با جایزه خود از ترامپ انتقام گرفت» را منتشر کرد و نوشت: اصغر فرهادی، یکشنبه شب جایزه اسکار برای یک فیلم غیرانگلیسی زبان را به خاطر فروشنده دریافت کرد اما وی در آنجا نبود تا که با دستان خود جایزه را بگیرد.

ال کنفیدنسیال اشاره داشت که این فیلمساز ایرانی قبلا اعلام کرده بود که در اعتراض به سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ در این مراسم شرکت نخواهد کرد و به جای او، انوشه انصاری که پیامی را از سوی وی برای آکادمی سینما خواند، جایزه اسکار را دریافت کرد.

خبرگزاری ‘افه’ و روزنامه ’۲۰ مینوتوس’ نیز در گزارش اشاره داشتند که فرهادی در اعتراض به ممنوعیت مهاجرتی ترامپ، شخصا برای دریافت جایزه اسکار حضور نداشت.

مجله ‘خه کو’ نیز در گزارشی با تیتر «اصغر فرهادی، تنها کسی که ضربه محکمی به ترامپ زد» نوشت: فرهادی دومین اسکار خود را برنده شد اما غیبت او در این مراسم در تقابل با سیاست ضد مهاجرتی ترامپ خبر ساز شد با این که دستورالعمل ترامپ تعلیق شد ه است، فرهادی تصمیم گرفت که در مراسم شرکت نکند و جایزه را دو هموطن وی دریافت کنند.

مقاله قبلیکشف جنگل‌ باستانی در دل “دروازه‌ جهان زیرزمین”
مقاله بعدیواکنش کیهان به اسکار فرهادی :«فروشنده» چه فروخت تا اسکار بگیرد؟
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...