رسانه‌های کرد: نیروهای مجاهدین خلق به کردستان عراق منتقل مى شوند

0
375

برخى رسانه هاى کردستان عراق خبر از مذاکراتی میان مسعود بارزانی و مسئولانی از سازمان مجاهدین خلق  خبر دادند که برپایه آن توافق شده تا نیروهای این گروه اپوزیسیون ایرانی، به کردستان عراق منتقل شوند.

در گزارشى که سایت جنبش گوران کردستان جمعه ۲۰ ژوئن ۲۰۱۴ منتشر کرد، آمده است: “منابع نزدیک بە مجاهدین خلق فاش کردند کە این سازمان مستقیما از طریق حکومت  کردستان عراق قصد دارد نیروهای خود را از بغداد بە کردستان انتقال دهد”.

این گزارش مى افزاید که پیشنهاد انتقال نیروهای مجاهدین طى دیدار احمد الجربا رئیس ائتلاف ملى اپوزیسیون سوریە با مسعود بارزانی، در فرانسه مطرح شده بود و طبق هماهنگی به وجود آمده، قرار است نیروهاى مجاهدین خلق به زودى در کردستان عراق مستقر خواهند شد.

لازم به ذکر است که مجاهدین خلق تا کنون در این رابطه هیچگونه خبر یا اظهار نظرى منتشر نکرده اند.

گفتنى است که سازمان مجاهدین خلق  پس از سقوط هم پیمان استراتژیک خود رژیم صدام حسین، ۲۰۰۳ فشارها و حملات زیادى را از سوى جمهورى اسلامى  و متحدانش در عراق متحمل شد.

به گزارش العربیه؛ سایت وال استریت ژورنال، در ۱۱مارس، ۲۰۱۴ نوشت : دولت نوری مالکی جسد ۴۶مرد و ۶زن از اعضای مجاهدین خلق که در جریان حمله به کمپ اشرف در سپتامبر ۲۰۱۳ کشته شدند را در مکان نامعلومى دفن کرده است.

سازمان مجاهدین خلق از جمله گروه‌های حاضر در انقلاب جمهورى اسلامى بود که مدتی پس از پیروزی انقلاب، به گروه اپوزیسیون تبدیل شد. این گروه، مشی مسلحانه را برای مبارزه با جمهوری اسلامی برگزید.