راه جیمز باند به رم ختم شد

0
131

دانیل کریگ با بیست و چهارمین فیلم «جیمز باند» این بار در سه صحنه اکشن و کلیدی این فیلم، در شهر رم جلوی دوربین می‌رود.

 بیست و چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» به زودی در رم فیلمبرداری خواهد شد.

دانیل کریگ در نقش جیمز باند در فیلم‌های «کازینو رویال»، «ذره‌ای آرامش» و «اسکای فال» نقش آفرینی کرده است. سم مندس نیز همچون قسمت قبل، روی صندلی کارگردانی این فیلم می‌نشیند.

گفته شده در یکی از قسمت های اکشن این فیلم یک فیات ۵۰۰ در تعقیب و گریز در خیابان های رم، جلوی دوربین می رود.

در فیلم جدید جیمز باند که قرار است در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ اکران شود، شاهد صحنه فرار دنیل کریگ از پل مشهور پونته سیستو خواهیم بود.

گفته شده این فیلم نیز مثل دیگر فیلم‌های جیمز باند شامل صحنه‌هایی پرهیجان از تعقیب و گریز اتومبیل ها، این بار در خیابان‌های باریک و قدیمی شهر رم خواهد بود  که پس از سلسله ای از اتفاق ها سرانجام با پرواز اتومبیل به رودخانه تیبر به اتمام می رسد.

در یک صحنه پرتشویش دیگر، فیات نمادین ۵۰۰ با تصادفی در برابر واتیکان در هم می شکند.

سه صحنه اکشن کلیدی که در رم فیلمبرداری خواهد شد، در ماه فوریه و مارس (بهمن و اسفند) جلوی دوربین می رود. یک صحنه دیگر که در رم فیلمبرداری می شود در کاخ سلطنتی کاسرتا که به عنوان ورسای ایتالیا شناخته می شود، فیلمبرداری می شود.

به گفته خبرگزاری آنسای ایتالیا، بخشی هایی از این فیلم در صربستان و بخشی‌هایی در استودیوهای پاینوود گرفته خواهد شد.

این اولین باری است که جیمز باند به رم می‌رود گرچه شهرهای ونیز و سی‌ینا در فیلم‌های قبلی آغازگر دخیل شدن ایتالیا در پروژه «جیمز باند» بودند.

صحنه افتتاحیه فیلم «ذره‌ای آرامش» که سال ۲۰۰۸ اکران شد در صحنه‌ای سقف های سفالین سی‌ینا را تصویر کرده بود.

در همین حال چندی پیش روشن شد که دشمن مشهور جیمز باند یعنی ارنست استاورو بلوفلد بار دیگر در فیلم جدید ظاهر خواهد شد. این نقش را کریستوف والتس بازیگر «جانگوی رها شده» ایفا خواهد کرد. این دشمن آخرین بار در فیلم سال ۱۹۸۱ یعنی «تنها برای چشمان تو» در برابر مامور ۰۰۷ قرار گرفته بود. در افتتاحیه آن فیلم بلفولد از هلیکوپتری آویزان بود که راجر مور در نقش جیمز باند آن را هدایت می کرد.  آن صحنه با سقوط بلفولد روی یک کارخانه بزرگ شیمیایی که نزدیک رودخانه تیمز لندن واقع بود، به پایان می‌رسید.

مقدمات پیش تولید فیلم بیست و چهارم «جیمز باند» در اتریش آغاز شده و نائومی هریس در نقش مانیپنی و رالف فایننس در نقش رییس جاسوسان «ام» و بن ویشاو در نقش «کیو» در این فیلم بازی می کنند.

سم مندس چندی پیش پس از فراز و فرودهای بسیار، سرانجام به عنوان کارگردان بیست و چهارمین فیلم جیمز باند تثبیت شد و پس از موفقیت‌هایی که با «اسکای فال» در سال ۲۰۱۲ نصیب وی شد، دوباره به عنوان کارگردان انتخاب شد.

به این ترتیب دانیل کریگ بریتانیایی بار دیگر نقش مامود ۰۰۷ را بازی می کند و نویسنده فیلمنامه این فیلم هم جان لوگان است که فیلم قبلی را نیز نوشته بود.

هر چند هنوز عنوان این فیلم اعلام نشده، اما تاریخ اکران این فیلم برای بریتانیا ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ و برای آمریکا ۶ نوامبر ۲۰۱۵ است.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، «اسکای فال» که اواخر ۲۰۱۲ اکران شد، پرفروش ‌ترین فیلم مجموعه جیمز باند و پرفروش‌ ترین فیلم تاریخ بریتانیا شد و موفق شد تا ۱٫۱ میلیارد دلار در دنیا فروش کند.