راننده تاکسی ۷۰ ساله شد

0
331

بازیگر محبوب و استاد بازی در ژانرهای مختلف از درام تا کمدی، ۱۷ اوت ۷۰ ساله شد.

 به این مناسبت مروری بر کارنامه سینمایی او با تمرکز بر پرفروش ترین فیلم هایش، ادای دینی است به این بازیگر متفاوت جهان فیلم و سینما.

۲۰٫ “پدر خوانده” قسمت دوم؛ به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا در سال ۱۹۷۴ به عنوان ادامه ای بر فیلم اول برنده ۶ جایزه اسکار شد که جایزه بهترین نقش مکمل را برای رابرت دنیرو نیز همراه داشت. فروش فیلم : ۴۷ میلیون و ۵۴۲ هزار دلار.

۱۹٫ “مردان افتخار”؛ در سال ۲۰۰۰ رابرت دنیرو در این فیلم در برابر کوبا کودینگ جونیور ظاهر شد. این فیلم بر مبنای یک داستان واقعی از کارل براشیر ساخته شد. براشیر اولین استاد سیاهپوست غواصی در نیروی دریایی آمریکا بود. فروش فیلم: ۴۸ میلیون و ۸۱۸ هزار دلار.

۱۸٫ “شکارچی گوزن”؛ دنیرو رهبری گروه بازیگران رده یک این فیلم را برعهده داشت. کریستوفر واکن و مریل استریپ در این درام در سال ۱۹۷۸ ایفای نقش کردند و مایکل چیمونو کارگردانی آن را برعهده داشت. او برای این فیلم نامزد دریافت بهترین نقش شد. فروش فیلم: ۴۸ میلیون و ۹۷۹ هزار دلار

۱۷٫ “پنهان کردن و جستجو”؛ این فیلم گرچه با انتقاد منتقدان روبه رو شد اما فروش خوبی را تجربه کرد. دنیرو در نقش یک پدر ظاهر شده است. فروش فیلم: ۵۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار.

۱۶٫”بیداری ها”؛ این درام به کارگردانی پنی مارشال در دسامبر ۱۹۹۰ با افتتاحیه ۴۱۷ هزار دلاری به نمایش درآمد. این فیلم با استقبال منتقدان روبه رو شد و نامزدی سه اسکار از جمله برای دنیرو را کسب کرد. فروش کلی: ۵۲ میلیون دلار

۱۵٫ “خوابگردان” ؛ با بازی کوین بیکون، برد پیت، داستین هافمن و مینی درایور در کنار رابرت دنیرو در سال ۱۹۹۶ تریلری به کارگردانی بری لوینستون بود. در این فیلم دنیرو در نقش یک کشیش ظاهر شد. فروش کلی: ۵۳ میلیون و ۳۱۵ هزار دلار

۱۴٫ “روز سال نو”؛ در این فیلم دنیرو یک نقش تقریبا کوچک ایفا کرد و با بازی در نقشی در برابر هال بری در نقش مردی بیمار ظاهر شد که امید به تماشای افتادن گوی شب سال نو در میدان تایمز را برای آخرین بار دارد. این فیلم در سال ۲۰۱۱ با افتتاحیه ۱۳ میلیون دلاری به نمایش درآمد. فروش کلی فیلم : ۵۴ میلیون و ۵۴۴ هزار دلار

۱۳٫”چوپان خوب”؛ این فیلم که به کارگردانی دنیرو در سال ۲۰۰۶ با بازی مت دیمون و آنجلینا جولی ساخته شد، درباره فعالیت های سازمان سیا است. این فیلم برای کارگردانی هنری نامزد دریافت اسکار شد. فروش کلی فیلم: ۵۹ میلیون و ۹۵۲ هزار دلار

۱۲٫”مخمصه”؛ با بازی آل پاچینو در مقابل دنیرو به کارگرداین مایکل مان در سال ۱۹۹۵ درامی جنایی است که با استقبال زیادی رو به رو شد و در میان ۲۵۰ فیلم بزرگ تاریخ سینما جای گرفت و به عنوان فیلم رده پنجم در میان ۱۰۰ فیلم جنایی برتر سینما قرار گرفت. فروش کلی فیلم : ۶۷ میلیون و ۴۳۶ هزار دلار.

۱۱: “امتیاز”؛ در این فیلم دنیرو در کنار اد نورتون و مارلون براندو در سال ۲۰۰۱ بازی کرد. این فیلم آخرین فیلمی است که براندو در آن ظاهر شد و با وجود بازی در “پدرخوانده” این فیلم تنها فیلمی بود که دنیرو و براندو با هم در برابر دوربین ظاهر شدند. این فیلم جایگاه دوم باکس آفیس را به دست آورد و در روز افتتاحیه ۱۹ میلیون دلار فروخت. فروش کلی فیلم: ۷۱ میلیون و ۱۰۷ هزار دلار.

۱۰: “تسخیرناپذیران”؛ در این فیلم دنیرو در نقش آل کاپون گانگستر مشهور ظاهر شد. این درام جنایی در سال ۱۹۸۷ بر مبنای کتابی به همین نام ساخته شد. شان کانری برای بازی در همین فیلم جایزه اسکار گرفت. فروش کلی فیلم: ۷۶ میلیون و ۲۷۰ هزار دلار.

۹٫ “آتش افروز”؛ تریلر سال ۱۹۹۱ به کارگردانی ران هاوارد در فروش آخر هفته اولش بیش از ۱۲ میلیون دلار فروخت و نامزد دریافت دو جایزه ام.تی.وی شد. فروش کلی فیلم: ۷۷ میلیون و ۸۶۸ هزار دلار.

۸٫ “تنگه وحشت”؛ به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال ۱۹۹۱ هفتمین فیلم مشترک از هشت فیلمی است که دنیرو و اسکورسیزی با همکاری هم ساخته اند. او در نقش اول این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب شد و فیلم نامزدی جایزه خرس طلای چهل و دومین جشنواره فیلم برلین را به دست آورد. فروش کلی فیلم : ۷۹ میلیون و ۹۱ هزار دلار.

۷٫”نامحدود”؛ پیش از بازی در “دفترچه بارقه امید” این فیلم با بازی بردلی کوپر ساخته شد. نیل برگر کارگردان فیلم موفق به کسب جایزه بهترین تریلر سال ۲۰۱۱ شد. فروش کلی فیلم: ۷۹ میلیون و ۲۴۹ هزار دلار.

۶٫”تحلیلش کن”؛ فیلمی از کمپانی برادران وانر در سال ۱۹۹۹ در افتتاحیه اش فروش ۱۸ میلیون دلاری را تجربه کرد و نامزدی گلدن گلوب را برای دنیرو به همراه آورد. فروش کلی فیلم: ۱۰۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار.

۵٫ “دفترچه بارقه امید”؛ دنیرو بار دیگر با کوپر در سال ۲۰۱۲ همبازی و این بار در نقش پدر او ظاهر شد. جنیفر لارنس برای بازی در این فیلم به کارگردانی دانیل او راسل اسکار گرفت و دنیرو نامزد دریافت جایزه اسکار نقش مکمل شد. فروش کلی: ۱۳۲ میلیون و ۹۲ هزار دلار.

۴٫ “فوکر کوچک”؛ سومین فیلم موفقیت آمیز از خانواده فاکر ساخته یونیورسال با بازی بن استیلر در سال ۲۰۱۰ با تمرکر بر نوه این خانواده ساخته شد. فروش کلی : ۱۴۸ میلیون و ۴۳۸ هزار دلار.

۳٫”داستان کوسه”؛ دنیرو با صداپیشگی خودش در این فیلم انیمیشن که محصول سال ۲۰۰۴ بود در نقش کوسه سفید بزرگ صداپیشگی کرد. ویل اسمیت، آنجلینا جولی، مارتین اسکروسیزی، جک بلیک و رنه زلوگر دیگر صداپیشگان این فیلم بود. فروش کلی: ۱۶۰ میلیون دلار و ۸۶۱ هزار دلار

۲٫”ملاقات با والدین”؛ در این فیلم کمدی در سال ۲۰۰۰ دنیرو در نقش پدری سختگیر ظاهر شد و جایزه ام.تی.وی را کسب کرد. فروش کلی : ۱۶۶ میلیون و ۲۴۴ هزار دلار

۱٫”ملاقات با فوکرها”؛ در این فیلم که قسمت اول از خانواده فاکرهاست، داستین هافمن و باربارا استرایسند در کنار دنیرو بازی کرده اند. این فیلم در سال ۲۰۰۴ با افتتاحیه ۲۸ میلیون دلاری خود یک جایزه ام.تی.وی را به دست آورد. فروش کلی فیلم: ۲۷۹ میلیون و ۲۶۱ هزار دلار.

بر گرفته از سایت های سینمایی، IMDB