راز اتفاق مشکوک برای یک روزنامه‌نگار

0
203

کمپانی سونی پیکچرز کلاسیک اعلام کرد فیلم «حقیقت» که به داستان زندگی شغلی و کناره‌گیری دان راتر روزنامه نگار و مجری اخبار شبکه CBS می پردازد، برای ۱۶ اکتبر آماده نمایش می شود.

 در این فیلم رابرت رد فورد و کیت بلانشت در نقش دان راتر وماری ماپس بازی می‌کنند که قربانی یک جریان خبری مشکوک شده که منجر به کناره گیری آنها می شود.

در این فیلم که فیلمنامه آن بر اساس کتاب «حقیقت و وظیفه» ماری ماپس نوشته شده، رابرت رد فورد در نقش دان راتر و کیت بلانشت در نقش ماری ماپس، تهیه کننده برنامه های او ظاهر می شوند و تافر گراس، الیزابت ماس و دنیس کواد نیز در کنار  آنها به ایفای نقش می پردازند.

«حقیقت» اولین فیلم جیمز واندربیلت در مقام کارگردانی است. او پیش از این نگارش فیلمنامه های مختلفی از جمله «اسپایدر من ۱ و ۲» و «زودیاک» را بر عهده داشته است.

1780833

جریان کناره گیری راتر زمانی شکل گرفت که در سال ۲۰۰۴  اعلام کرد با جرج دبلیو بوش در طول خدمتش در نیروی هوایی گارد ملی در زمان جنگ ویتنام، رفتار خاصی می شده و از خدمات ویژه ای بهره می برده است. بعد از این خبر که گفته می شد حقیقت ندارد، ماری ماپس تهیه کننده برنامه اخراج شد و راتر هم در سال ۲۰۰۶ بعد از ۴۳ سال از اجرا برنامه برای همیشه کناره‌گیری کرد.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، این فیلم در ابتدا در نیویورک و لس آنجلس نمایش داده می شود و بعد از آن روانه بازار جهانی خواهد شد.