«رابین ویلیامز» در ۶۳ سالگی درگذشت

0
104

جسد «رابین ویلیامز» بازیگر و کمدین ۶۳ ساله و شناخته شده سینما روز گذشته در محل اقامت خود پیدا شد.

براساس گزارش پزشکی قانونی، «رابین ویلیامز» روز دوشنبه ۱۱ اوت در حالی درخانه خود در تیبوران کالیفرنیا پیدا شد که علت مرگ او خودکشی در اثر خفگی اعلام شده است.

بازرس رسیدگی به این پرونده اعلام کرد،‌ مرگ ویلیامز خودکشی در اثر خفگی بوده ولی برای تکمیل پرونده و اتخاذ تصمیم نهایی جسد او باید کالبد شکافی شود. جسد او امروز کالبد شکافی شده و علت دقیق مرگ وی اعلامخواهد شد.

ویلیامز که در گذشته سابقه مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر را داشته،‌ اوایل تابستان به یک مرکز بازپروری ترک اعتیاد مراجعه کرد و اعلام کرده بود که به هیچ عنوان به زندگی گذشته خود بازنخواهد گشت.

«مارا بوکسبام» مدیر برنامه های ویلیامز گفته : رابین پس از مراجعه به مرکز بازپروری با افسردگی شدید مواجه بود.

همسر او با انتشار بیانیه ای اظهار داشته که مرگ رابین قلب همه را شکسته و غم و اندوه را در دل طرفدارانش ایجاد کرده است. او مردی بود که در لحظات بی شماری خنده وشادی را به میلیونها نفر هدیه داد.

او همچنین از برگزاری مراسم خاکسپاری خصوصی بدون حضور رسانه ها خبر داده است.

با انتشار خبر درگذشت ناگهانی ویلیامز ، چهره های معروف سینمایی و تلویزیونی تاسف خود را از این اتفاق ابراز داشتند. رئیس جمهور آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای خبر درگذشت ویلیامز را تسلیت گفت و از او به عنوان مردی که به نوبه خود متفاوت بود یاد کرد.

ویلیامز با بازی در فیلمههای «صبح بخیر ویتنام»(۱۹۸۷)، «خانم داوت فایر»(۱۹۹۳)، «ویل هانتینگ خوب»۰۱۹۹۷) و مجموعه تلویزیونی «مورک منیدی» شناخته می شد.

او تاکنون سه بار جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرده بود و سه بار نامیزد جایزه اسکار شد.

او روزهای آخر عمر خود را با همسر و سه فرزندش سپری کرد. از مهمترین و به یاد ماندنی ترین فیلمهای او می توان به آثار زیر اشاره کرد.