رابطه فامیلی هنرپیشه شرلوک‌هلمز با نویسنده داستانش

0
310

محققان ادعا می‌کنند بندیکت کامبربچ بازیگر نقش شرلوک‌ هولمز در سریالی به نام شرلوک از شبکه بی بی سی، با سر آرتور کانن دویل نویسنده مجموعه داستان‌های شرلوک هولمز نسبت فامیلی دارد.

 در تجسسی زیرکانه که شاید خود شخصیت شرلوک‌هولمز را نیز تحت تاثیر قرار دهد، وب‌سایت Ancestry.com اعلام کرد کمبربچ ۴۰ ساله و آرتور کانن دویل که در سال ۱۹۳۰ از دنیا رفت، با یکدیگر نسبت فامیلی دوری دارند.

جد مشترک این دو چهارمین پسر ادوراد سوم و پدر هنری چهارم دوک لنکستر جان گان بوده‌است. وی که در سال ۱۳۹۹ از دنیا رفته‌است،‌ پانزدهمین جد بزرگ دویل و هفدهمین جد بزرگ کامبربچ بوده‌است. سر آرتور کنن دویل در سال ۱۸۵۹ در ادینبورگ متولد شد و به عنوان یک پزشک و نویسنده‌ای مشهور زندگی کرد.

این اولین باری نیست که محققان تاریخچه زندگی و خانواده کامبربچ را مورد بررسی قرار داده‌اند. همین تیم از نسب‌شناسان پیش از این دریافته‌بودند که کامبربچ با کد‌شکن مشهوری که نقش او را نیز بازی کرده‌است،‌ الن تورینگ،‌ رابطه فامیلی دوری دارد.

براساس گزارش همشهری به نقل از ایندیپندنت،تاریخچه خانوادگی کامبربچ زمانی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت که وی در فیلم دوازده‌سال بردگی بازی کرد. در آن زمان مشخص شد یکی از اجداد وی در بابادوس در تجارت برده‌ها دست داشته‌است.