رابرت ردفورد و کیت بلانشت حقیقت سربازی جرج بوش را افشا می‌کنند

0
191

رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان در کنار کیت بلانشت برنده اسکار ۲۰۱۴، در کنار هم در فیلم «حقیقت» بازی می‌کنند.

این پروژه که با حضور کیت بلانشت و رابرت ردفورد و به کارگردانی جیمز وندربیت ساخته می شود، در سیدنی فیلمبرداری می شود.

در فیلم زندگینامه ای «حقیقت» که قرار است ظرف هشت هفته و در بهار استرالیا فیلمبرداری شود، ردفورد در نقش یک چهره کهنه کار رسانه‌ای به نام دن ردر ظاهر می شود.

«حقیقت» بر مبنای خاطرات مری مپس که با عنوان «حقیقت و وظیفه» منتشر شده بود ساخته می‌شود و در آن ردفورد در نقش دن ردر از مسئولان شبکه سی بی اس بازی می کند و بلانشت در نقش مپس ظاهر می‌شود که تهیه کننده برنامه‌های وی بود. این فیلم بر توفانی متمرکز است که در سال ۲۰۰۴ و پس از آن درگرفت که ردر گزارش کرد که جرج بوش در حالی که در گارد ملی هوایی آمریکا در جنگ ویتنام خدمت می کرد، از امکانات ویژه ای برخودار بود.

این فیلم اولین تجربه کارگردانی برای وندربیت است. فیلم «حقیقت» توسط برد فیشر تولید می شود که فیلم هایی چون «زودیاک» و «شاتر آیلند» را تهیه کرده است.

این فیلم که قرار است با بودجه حدود ۹٫۶ میلیون دلار ساخته شود، ایجادکننده بیش از ۲۰۸ شغل در برابر و پشت دوربین خواهد بود.

فیشر درباره این پروژه گفت: «حقیقت» یک پروژه خاص است چون داستانی دارد که ما خیلی علاقه داریم مدت بیشتری درباره آن حرف بزنیم.

ردفورد که از طرفداران حزب دموکرات آمریکاست به مسایل سیاسی علاقه دارد و همواره از منتقدان بوش بود.

در سال ۲۰۰۴ به دنبال انتشار گزارش ردر، دفتر ریاست جمهوری آمریکا، پرونده خدمت سربازی جرج بوش را منتشر کرد. این مدارک پس از آن منتشر شد که حزب دموکرات او را متهم به این کرد که او از هر فرصتی برای غیبت استفاده کرد و می کوشید مانع از اعزام خود به ویتنام شود.

اتهام غیبت در حالی به جرج بوش وارد شد که جان کری که آن زمان از داوطلبان نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری بود، در جنگ ویتنام شرکت داشت و با کسب مدال‌های متعدد به عنوان قهرمان جنگ شناخته می شد.

پرونده خدمت جرج بوش به سال های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ مربوط بود و نشان دهنده غیبت‌هایی در این دوره بود. براساس این پرونده، بوش در خلال سال ۱۹۷۲ که به عنوان سرباز در واحد گارد ملی در ایالت های تگزاس و آلاباما خدمت می کرد، به منظور شرکت در مبارزات انتخاباتی به نفع حزب جمهوریخواه مدتی طولانی را در مرخصی گذراند.

به گزارش  مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،مساله غیبت های بوش در دوره سربازی در خلال مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۰۰ میلادی هم مطرح شده بود.