رابرت دنیرو ستاره روز ششم جشنواره فیلم کن شد

0
204
ستاره روز ششم جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، بی شک رابرت دنیرو بود که با نمایش فیلم «دست‌های سنگی» از وی تجلیل شد.

 رابرت دنیرو که با بازی در نقش رابرتو دوران اسطوره بوکس بار دیگر درخشیده است، دیروز با نمایش این فیلم در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن تجلیل شد.

این دو اسطوره یکی در زمینه ورزش و دیگری در زمینه هنر، در حالی که هر دو اشک در چشم داشتند، در برابر دوربین عکسان قرار گرفتند و یکدیگر را در آغوش کشیدند.

زندگی اسطوره بوکس پاناما در فیلم «دست‌های سنگی» تصویر شده و رابرت دنیرو در نقش او بازی کرده است.

در این مراسم به بهانه این فیلم از پنج دهه فعالیت دنیرو تجلیل شد. او گفت: نمی‌دانم چه باید بگویم، می‌دانم عالی است و فقط می‌توانم بگویم متشکرم. اسطوره سینما این سخنان را پس از آن به زبان آورد که کلیپی از نقش‌ها ماندگار او در طول این مدت کاری، به نمایش درآمد که در آن صحنه‌هایی از «کازینو» تا «راننده تاکسی» را می‌شد دید.

بازیگر ۷۲ ساله نیویورکی افزود: این افتخار بزرگی است که اینجا در جشنواره کن مورد تجلیل واقع شوی.

جدیدترین فیلم دنیرو دیشب با عنوان «دست‌های سنگی» در جشنواره کن و در بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد.

در کنار رابرت دنیرو، ادگار رامیرز نیز روی فرش قرمز حاضر شد و در برابر دوربین عکاسان ژست‌های جالبی گرفت. او درباره بازی‌اش در این فیلم گفت: دنیرو یک استاد است، مردی که حتی وقتی نمی‌خواهی حقیقت را بشنوی به تو آن را می‌گوید. او یک بازیگر به کمال رسیده است.   

دنیرو در این فیلم در نقش ری آرسل بازی کرده؛ مربی‌ای که ۱۸ قهرمانی جهانی را با «دوران» تجربه کرد.

این فیلم به کارگردانی جاناتان یاکوبوویچ بر مبنای زندگی واقعی این دو ساخته شده است. آرسل در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ در موفقیت جهانی دوران نقش مهمی داشت. آشر ستاره موسیقی از دیگر بازیگران این فیلم است.

شرکت واینستاین «دست‌های سنگی» را از ۲۶ آگوست در سینماهای آمریکا اکران می‌کند.