رابرت دنیرو اتهام سرقت هنری را رد کرد

0
207

رابرت دنیرو ادعای کارگردان ایتالیایی برای سرقت هنری در یک فیلم کوتاه درباره مهاجرت را رد کرد.

استفانیا گراسی ادعا کرده فیلم ۱۴ دقیقه ای «الیاس» بر مبنای فیلم او با عنوان «مرد تحت تعقیب» ساخته شده است. وکیل رابرت دنیرو نیز به نیابت از طرف موکلش این اتهام را رد کرد که فیلم کوتاهی که در آن رابرت دنیرو بازیگر برنده اسکار در راهروهای یم بیمارستان متروکه واقع در نیوجرسی سرگردان است، با سرقت هنری از کاری متعلق به این فیلمساز ایتالیایی ساخته شده است.

فیلم دنیرو با عنوان «الیاس» ماه پیش برای اولین بار در جشنواره نیویوریک اکران شد. این فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه‌ای توسط جی آر هنرمند فرانسوی و بر مبنای فیلمنامه‌ای از اریک راث ساخته شده است و در بیمارستان مهاجران جزیره الیاس که مدتهاست متروکه شده، ساخته شده است.

استفانی گراسی کارگردان ایتالیایی ادعا کرده این فیلم از کاری که متعلق به او بوده کپی شده و او آرزو داشت که دنیرو در فیلم او بازی کند. او گفته است مستنداتی دارد که ثابت می‌کند کارگزار دنیرو جاش لیبرمن و وکیل او پیتر گرانت فیلمنامه او را بیش از یک سال پیش دریافت کرده اند و در نهایت به او اعلام شده که دنیرو تمایلی به بازی در این فیلم ندارد.

وکیل دنیرو همه این نظرات را با صدور یک بیانیه رد کرده و اعلام است جین رزنتال همکار دنیرو در این پروژه برای ساخت این فیلم همکاری کرده است.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، بیمارستان مهاجرت جزیره الیس در سال ۱۹۰۲ افتتاح شد و اولین جایی بود که مهاجران پس از ورود به آمریکا در جستجوی یک زندگی جدید، به آنجا می‌رفتند. این بیمارستان سال ۱۹۳۰ تعطیل شد .