رأی‌گیری در باره تحریم کامل نفتی ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

0
194

 اصرار جمهوری اسلامی بر تداوم برنامه هسته‌ای‌اش و فقدان یک توافق بین ایران با قدرت های بزرگ جهان، مقدمات تحریم کامل نفتی آمریکا علیه ایران را فراهم کرده است. تحریم کامل نفتی ایران در روز چهارشنبه آینده در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته خواهد شد.

در صورت تصویب این طرح، معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی آمریکا برای برخی از کشورهای خریدار نفت ایران مانند چین، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه برداشته گردیده وصادرات رسمی نفت ایران به تدریج و تا پایان سال 2014 به صفر خواهد رسید.

بنا به گزارش خبرگزاری فرنسه، تحریم صنعت خودرو سازی ایران و بخش معدن، نیز در روز چهارشنبه آینده در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته خواهد شد؛ در این لایحه قانونی، تصریح شده است که تمامی بانک‌ها و شرکت‌های خارجی که با نظام بانکی ایران همکاری می کنند، مشمول تحریم‌های یک طرفه آمریکا قرار خواهند گرفت.

این لایحه قانونی، بر سپاه پاسداران انقلاب انگشت گذاشته وآن را به عنوان یک سازمان تروریستی توصیف کرده است.

٣٧٤ نماینده از مجموع ٤٣٥ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا، از امضا کنندگان و پیشنهاددهنگان این لایحه قانونی بوده‌اند. ناظران سیاسی در آمریکا تصویب این تحریم‌های تازه علیه ایران را در مجلس نمایندگان آمریکا قطعی میدانند.

این لایجه پس از تصویب در مجلس نمایندگان، باید برای تصویب به مجلس سنای آمریکا برود. ناظران سیاسی در آمریکا پیش‌بینی می‌کنند که تصویب این لایحه در مجلس سنا که اکثریت آن با دموکرات‌های حامی دولت اوباما است می تواند با چالش هایی همراه باشد.

بر اساس آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی، کشورهای چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه تنها خریداران رسمی و عمده نفت ایران در بازارهای جهانی هستند. چین 435 هزار بشکه در روز، هند 225 هزار بشکه در روز، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه هرکدام 150هزار بشکه در روز، نفت ایران را با توجه با قانون معافیت آمریکا خریداری می کنند.

مقاله قبلیریاضیدان جوان ایرانی، برنده جایزه جهانی علوم و رایانه شد..
مقاله بعدیاعتصاب غذای ابوالفضل عابدینی در پی انتقال به زندان اهواز
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...