«دیو و دلبر» به مرز ۷۰۰ میلیون دلار رسید

0
155

نسخه بازسازی شده «دیو و دلبر» در بازار جهانی به فروشی ۶۹۰ میلیون دلاری دست یافت و در بازار آمریکا برای دومین هفته در صدر نشست و پرفروش‌ترین فیلم ماه مارس لقب گرفت.

«دیو و دلبر» این هفته با شروعی پرقدرت در استرالیا، فرانسه و آرژانتین با کسب ۱۱۹ میلیون دلار دیگر در بازارهای این بخش از جهان در مجموع ۳۷۳۳ میلیون دلار فروش کرد و در آمریکای شمالی نیز با فروشی ۳۱۷ میلیون دلاری موفق شد تا در کل فروش جهانی خود را به ۶۹۰ میلیون دلار در ۱۰ روز برساند.

به این ترتیب این فیلم فانتزی چهارمین فیلم دیزنی شد که پس از «دکتر استرنج»،‌ «موآنا» و «یک سرکش» از مرز ۶۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند.

این فیلم با بازی اما واتسون و دن استیونس در استرالیا ۱۱.۱ میلیون دلار، در فرانسه ۷.۹ میلیون دلار و در آرژانتین ۴.۴ میلیون دلار فروخته است.

در دیگر بازارهای جهانی این فیلم که دومین هفته نمایشش را تجربه کرد هچنان آمار فروش قابل توجه بود و در بریتانیا با فروش ۱۴.۷ میلیون دلار دیگر، سومین فیلم پرفروش پس از «اسکای فال» و «اسپکتر» شد و در مجموع به فروش ۴۸.۸ میلیون دلاری رسید.

با این حال چین هنوز پرفروش‌ترین بازار برای این فیلم بوده است و در مجموع ۷۳.۴ میلیون دلار درآمد این فیلم از نمایش در بازارهای چین کسب شده است. مکزیک با فروشی ۲۳.۸ میلیون دلاری و برزیل با فروشی ۲۳.۶ میلیون دلاری دیگر بازارهای مهم فروش این فیلم بوده‌اند.

در همین حال «کونگ: جزیره جمجمه» در بازار بین‌المللی از مرز  ۲۵۰ میلیون دلار عبور و شروع اکرانی موفق در چین و ژاپن را تجربه کرد. محصول جدید کمپانی برادران وارنر با نمایش در ۶۷ بازار جهانی در این آخر هفته ۹۳ میلیون دلار دیگر کسب کرد تا مجموع فروشش را به ۲۵۸.۶ میلیون دلار برساند.

این فیلم با بازی تام هیدلستون، ساموئل ال جکسون و بری لارسون در اولین آخر هفته اکرانش در چین ۷۲.۱ میلیون دلار فروخت و «لوگان» و «دیو و دلبر» را پشت سر گذاشت.

در عین حال «دیو و دلبر» در آمریکا با فروشی برابر ۸۸.۳ میلیون دلار با نمایش در ۴۲۱۰ سالن سینما عنوان بهترین فروش در ماه مارس را کسب کرد.

«دیو و دلبر» در بازار آمریکا از نظر پرفروش بودن در دومین هفته نمایش، چهارمین فیلم در تاریخ آمریکا شد و پس از «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» با فروش ۱۴۹ میلیون دلار، «دنیای ژوراسیک» با فروش ۱۰۶ میلیون دلار و «انتقام‌جویان مارول» با فروش ۱۰۳ میلیون دلار، جای گرفت.

در مکان دوم باکس آفیس آمریکا بازسازی «پاور رنجرز» جای گرفته که با فروش ۴۰.۵ میلیون دلار در این آخر هفته فروشی قابل قبول را رقم زده است. این فیلم که بازسازی سریال پرطرفدار دهه ۱۹۹۰ است در باره پنج ابرقهرمان نوجوان است.

«کونگ: جزیره جمجمه» نیز با فروش ۱۴.۴ میلیون دلار در مکان سوم قرار گرفته است.

تریلر فضایی کمپانی سونی با عنوان‌ «زندگی» نیز با فروش ۱۲.۶ میلیون دلار در مکان چهارم قرار گرفته است. این فیلم با بازی ربکا فرگوسن و رایان رینولدز و جیک جیلنهال در یک ایستگاه فضایی می‌گذرد.

در مکان پنجم نیز «لوگان» جای دارد. این فیلم که محصول کمپانی فاکس است در چهارمین هفته نمایشش با فروش ۱۰.۱ میلیون دلاری در ۳۶۸۷ سالن سینما در مجموع به فروشی ۲۰۱.۵ میلیون دلاری در بازار آمریکا دست یافته و دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۷ در باکس آفیس آمریکا بوده است. هیو جکمن در این فیلم برای آخرین بار در نقش ولورین ظاهر شده است.

«برو بیرون» در پنجمین آخر هفته نمایشش در آمریکا در مکان ششم جای گرفته و ۸.۷ میلیون دلار دیگر فروش کرده است. این فیلم ترسناک-کمدی که با بودجه ۴.۵ میلیون دلاری ساخته شده با نمایش در ۲۴۷۴ سالن سینما این جایگاه را کسب کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اسکرین دیلی، کمدی اکشن پلیسی «چیپس» از برادران وارنر با افتتاحیه ۷.۶ میلیون دلاری با نمایش در ۲۴۶۴ سالن سینما فروشی قابل توجه را نشان نداد و در مکان هفتم جای گرفت. در این فیلم دکس شپرد که نویسنده و کارگردان فیلم است در کنار مایکل پنا نقش‌آفرینی کرده‌اند.