دیوار مهربانی به قلب تهران رسید

0
196

شاید «دیوار مهربانی» یکی از نوآورانه و انسان‌دوستانه‌ترین خلاقیت‌های مردم ایران در چند سال اخیر باشد. شعار این دیوار، «نیاز داری بردار، نیاز نداری بگذار» است و مردم با قرار دادن لباس‌های گرمشان در این زمستان سرد برای نیازمندان به آن‌ها کمک می‌کنند.

درباره اولین شهری که دیوار مهربانی در آن ساخته شد، بحث‌های متفاوتی مطرح می‌شود اما مسألۀ مهم‌تر این است که این دیوار در حال ساخته شدن در بیشتر شهرها و مناطق کشورمان است؛ حتی این دیوار به پایتخت کشورمان هم رسیده است. این دیوار که در پارک لاله و میدان راه‌آهن قرار داشت، به قلب تهران و خیابان بهشتی هم رسید.

به گزارش خبرآنلاین، بر روی دیوار دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی – تقاطع خیابان بهشتی و خیابان قائم مقام فراهانی – «دیوار مهربانی» جدیدی ساخته شده است. این دیوار بر خلاف دیوارهای مهربانی دیگر، چوب‌لباسی ندارد و مردم لباس‌های خود را بر روی میله‌های کنار آن قرار داده‌اند. البته این دیوار که به تازگی در قلب تهران ساخته شده، هنوز شناخته نشده است و لباس‌های کمی کنار آن قرار دارد.

خبر «دیوار مهربانی» به رسانه‌های خارجی هم رسیده است و حتی سایت «سی.ان.ان» از آن به عنوان دیواری یاد کرده که باعث می‌شود به انسانیت ایمان بیاوریم.

گزارش «سی.ان.ان» در رابطه با «دیوار مهربانی» اینگونه بود: دنبال چیزی هستید که ایمان به انسانیت را به شما پس بدهد؟! شاید این خبر این کار را انجام دهد. چون ایران در حال ورود به یک زمستان سرد است، مردم این کشور یک طرح نوآورانه‌ای برای گردم نگه داشتن بی‌خانمان‌ها ایجاد کرده‌اند.

این دیوار مهربانی که مردم به صورت رایگان روی آن لباس می‌گذارند، کل کشور را در بر می‌گیرد.

پیام ساده است: «اگر نیاز نداری بذار، اگر نیاز داری بردار». به گفته مقامات رسمی ایران ۱۵ هزار نفر از مردم ایران بی‌خانمان هستند، یک سوم این مقدار را هم زنان تشکیل می‌دهند. از سال ۲۰۱۴ تاکنون اقتصاد ایران روبه بهبود است.

بعد از مدتی یکی از این دیوارها توسط عابران پر از کت، پیراهن، کلاه و … شد. کسانی که نیاز داشتند هم برای خود مقداری لباس بر می‌داشتند.

اکنون این دیوار حدوداً در تمام شهرهای ایران از اهواز تا تهران قرار دارد و تعداد آن رو به افزایش است.