دیدار برگشت تیم‌های فوتبال بانوان ایران و آلمان با ۱۰ سال تاخیر

0
173

تیم ملی فوتبال بانوان ایران روز چهارشنبه ۳۱ اوت در برلین به مصاف تیم فوتبال برلین خواهد رفت. بازی رفت میان این دو تیم ۱۰ سال پیش در باشگاه آرارات تهران برگزار شده و بسیار حاشیه‌ساز بود.

۱۰ سال پیش در تهران تیم فوتبال بانوان ایران در یک بازی دوستانه و نخستین تجربه بازی بین‌المللی خود در مقابل تیم فوتبال برلین قرار گرفت.

این بازی نخستین بازی فوتبال بانوان پس از انقلاب ۵۷ در ایران بود که اجازه حضور تماشاچی زن در آن داده شد.

به گفته برگزارکنندگان این بازی‌ها از زمان اجرای بازی رفت تا کنون تلاش‌های فراوانی برای اجرای بازی برگشت این دو تیم شده بود که تا چندی پیش نتیجه‌ای همراه نداشت.

اما روز چهارشنبه ۳۱ اوت (۹ شهریور) و در چارچوب بازی‌های فستیوال “دیسکاور فوتبال کلاب” سال ۲۰۱۶ این دو تیم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. سوت آغاز این بازی را سیاست‌مدار حزب سبزها، خانم کلاودیا روت خواهد زد.

درباره اولین دیدار این دو تیم فیلم مستندی با نام “فوتبال مخفی” (Football Under Cover) ساخته شده است.
برای فستیوال فوتبال زنان که از روز ۳۱ اوت تا ۴ سپتامبر جریان خواهد داشت بیش از ۱۰۰ زن فوتبالیست از کشورهای مختلف جهان از جمله افغانستان، فلسطین و عربستان سعودی شرکت خواهند کرد.

این بازی‌ها از سوی وزارت امور خارجه و وزارت کشور آلمان، سفارت آمریکا و بنیاد فرهنگی وابسته به فدراسیون فوتبال آلمان (DFB-Kulturstiftung) حمایت می‌شوند.

به گزارش دویچه وله؛ این بازی ساعت ۱۹:۱۵ به وقت آلمان در استادیوم ویلی کرسمن (Willy-Kressmann-Stadion) واقع در محله کرویتزبرگ برلین برگزار خواهد شد و ورود به آن رایگان است.