دونالد ترامپ: ایران در تظاهرات و شورش به سر می‌برد

0
126

بعد از دیدار با ولادیمیر پوتین، دونالد ترامپ طی مصاحبه‌ای با تلویزیون “فاکس نیوز” اطمینان داد که از زمان خروج آمریکا از برجام، تمام شهرهای ایران در شورش و تظاهرات به سر می‌برند. ترامپ گفت که آمریکا صد در صد طرفدار مردم ایران است.

روز دوشنبه ١۶ ژوئیه/٢۵ تیر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با تلویزیون “فاکس نیوز” گفت: “آنها (ایرانیان) در تمام شهرهایشان تظاهرات و شورش دارند و تورم هم به سرعت در حال افزایش است”.

ترامپ افزود: “این رژیم (جمهوری اسلامی) نمی‌خواهد مردمش بدانند که ما صد در صد پشتیبان آنان هستیم… آنها الآن در سراسر کشور تظاهرات دارند… و از زمانی که من به توافق پایان دادم (برجام)، درگیری‌هایی به وجود آمده… خواهیم دید”. او تأکید کرد که هدف فقط اعمال فشار یا ضربه زدن به رژیم جمهوری اسلامی است و نه به مردم ایران. او تکرار کرد که “ما به مردم ایران نشان خواهیم داد که صد در صد پشتیبان‌شان  هستیم”.

دونالد ترامپ که این مصاحبه را در شهر هلسینکی، بعد از دیدار با ولادیمیر پوتین انجام داد، در بارۀ توافق اتمی و موضع‌گیری روسیه گفت که مسکو “خواستار حفظ برجام است چون به نفع روسیه است و همچنین به نفع کشورهایی که با جمهوری اسلامی معاملات بازرگانی دارند، اما برای آمریکا و برای کل جهان، توافق خوبی نیست”.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ قبلاً نیز دونالد ترامپ و همچنین مایک پمپئو وزیر امور خارجۀ آمریکا گفته بودند که رژیم جمهوری اسلامی علاوه بر حمایت از تروریسم، بر ملت ایران ظلم می‌کند.