دوزخ تام هنکس ۱۰۰ میلیون دلاری شد

0
176
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-10-26 12:20:39Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

فیلم «دوزخ» با بازی «تام هنکس» در ده روز اول نمایش بین‌المللی خود فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور داد.

 فیلم «دوزخ» به کارگردانی «ران هاوارد» و با حضور «تام هنکس» در نقش اصلی توانست در  10 روز آغازین نمایش در 64 بازار بین‌المللی به فروشی بالغ بر 100 میلیون دلار دست یافت، در حالی که از روز جمعه 28 اکتبر در سینماهای آمریکا اکران خود را آغاز می‌کند.

این فیلم همزمان با اکران در آمریکا در چند بازار خارجی جدید شامل کره جنوبی، ژاپن و چین به روی پرده می رود و از تاریخ 9 نوامبر نیز میهمان سینماهای فرانسه است.

«دوزخ» به عنوان قسمت سوم و دنباله دو فیلم  «رمز داوینچی» (2006) و «فرشتگان و شیاطین» (2009) محسوب می‌شود که سومین همکاری «ران هاوارد» و «تام هنکس» را رقم زده است و نگارش فیلمنامه آن بر عهده «دیوید کوئپ» و تهیه کنندگی آن بر عهده «هاوارد» و «برایان گریزر» بوده است.

دو قسمت قبلی از این مجموعه که هر دو به اقتباس از رمان نوشته «دن براون» ساخته شده‌اند، در مجموع به فروش 1.2 میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافتند که بخش عمده‌ای از فروش این دو فیلم از محل گیشه خارجی به دست آمد و سهم فروش«رمز داوینچی» و «فرشتگان و شیاطین» به ترتیب  540 و  352 میلیون دلاربود.

فیلم «دوزخ» با بودجه 75 میلیون دلاری که در واقع نیمی از بودجه «فرشتگان و شیاطین» است، ساخته شده و داستان فیلم با یک مرگ مشکوک آغاز می‌شود و پس از آن شخصیت «رابرت لانگدون» (تام هنکس) در حالی که مبتلا به فراموشی شده در یک بیمارستان ایتالیایی از خواب بیدار می‌شود و مشخص می‌شود که فردی دیوانه در تلاش است نیمی از جمعیت جهان را نابود کند و «لانگدون» به کمک یک پزشک (فلیسیتی جونز) امیدوار است حافظه خود را مجددا به دست آورد و از برنامه مرد دیوانه جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی،«عمر سی»، «بن فاستر» و «عرفان خان» بازیگر بالیوودی از دیگر بازیگران فیلم «دوزخ» هستند.