«دوران عاشقی» در جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا به نمایش درمی‌آید

0
177

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» به‌کارگردانی علیرضا رئیسیان همزمان با اکران در سینماهای ایران در پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا IFFA روی پرده می‌رود.

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» آخرین ساخته علیرضا رئیسیان و با نقش‌آفرینی بازیگران سینمای ایران همچون لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، پرویز پورحسینی و بیتا فرهی و با معرفی مینا وحید، همزمان با اکران در سینماهای کشور در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا و در شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزبن این کشور به‌نمایش درمی‌آید و در آینده نیز قرار است در مالزی و کشورهای آسیای جنوب شرقی اکران شود.

«دوران عاشقی» در ساعت 30/5 بعدازظهر روز 2 آبان ماه (24 اکتبر 2015) در شهرهای سیدنی و بریزبن و همچنین در ساعت 30/7 بعدازظهر روز 10 آبان ماه (1 نوامبر 2015) در شهر ملبورن در کشور استرالیا روی پرده می‌رود.

جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا با هدف معرفی سینمای معاصر و فرهنگ ایران به استرالیایی‌ها و نیز گفت‌وگو در مورد فرهنگ و هنر ایران در سال 2011 در استرالیا تأسیس شده و تنها جشنواره این کشور است که به فیلم‌های ایرانی اختصاص دارد.

این جشنواره، به پیشنهاد جمعی از ایرانی‌های مقیم استرالیا و همچنین شهروندان علاقه‌مند به سینمای ایران در این کشور راه‌اندازی شده است و در هر دوره خود، فیلم‌های معاصر سینمای ایران در آن به‌نمایش درمی‌آیند و هرساله، این رویداد مهم و کلیدی فرهنگ و هنر ایرانی نیز با استقبال چشمگیر تماشاگران ایرانی و غیرایرانی مواجه می‌شود.

فیلم‌های منتخب این جشنواره، در پنج شهر استرالیا ازجمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا و بریزبن به نمایش درمی‌آیند و بر اساس رأی‌گیری از مخاطبان، بهترین فیلم در پایان جشنواره معرفی می‌شود و جایزه «انار بلورین» جشنواره، به آن اهدا خواهد شد و همچنین از طرف اعضای هیئت‌داوران بخش «نتپک» (شبکه ترویج ارتقای سینمای آسیا و اقیانوسیه) نیز جایزه «نتپک» به بهترین فیلم تقدیم می‌شود.

این دوره از جشنواره، با نمایش 11 فیلم بلند و هفت فیلم کوتاه در روزهای 17 مهرماه جاری تا 11 آبان برگزار می‌شود.