دوازدهم اردیبهشت روز معلمان ایران گرامی باد

0
108

در روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۴۰ خورشیدی حرکت اعتراضی وحق طلبانه معلمان  ، توسط عمال حکومت دیکتاتوری وقت به خشونت کشیده شد و دکتر ابوالحسن خانعلی دبیر دبیرستان های تهران با شلیک گلوله مزدوران حکومت به خاک افتاد و در خون خود درغلتید واز آن پس روز ۱۲ اردیبهشت ، سالروز آن مبارزات درخشان معلمان که از نثار جان خود نیز دریغ نکردند، به نام روز معلمان ایران در تاریخ ثبت گردید. و مبارزات آن روز معلمان ، از ۱۲ اردیبهشت ۱۳۴۰ تا کنون الهام بخش حرکت های حق طلبانه و آزادیخواهانه جامعه معلمان ایران بوده است.

معلم شخصیت ایثارگر و فرهیخته ایست که چون مشعلی فروزان می سوزد تا در پرتو نور افشانی وجودش راه تاریک جهل ونادانی را در پیش پای نسل فردا و آینده ساز کشور روشن نماید و ذهن وروان و شخصیت نو جوانان و فرزندان ملت را برای ساختن فردایی بهتر ، همراه با آزادی واستقلال و عدالت اجتماعی آماده کند نسلی که در مقابل استبداد ودیکتاتوری که سرآغاز بدبختی و عقب افتادگی ملت هاست بایستد وبا آزادیخواهی و استقلال طلبی خود راه نفوذ بیگانگان وسلطه آنان را ببندد ودر جوی سرشار از آزادی های انسانی و مستقل از دخالت های اجنبی ، شالوده کشوری مرفه و ملتی  سعادتمند را پی ریزی نماید . از همین رو ، قشر معلم همواره مورد تبعیض وستم حکومت هایی که با آزادی و استقلال و عدالت بیگانه اند ، قرار می گیرد . امسال روز معلمان ایران در حالی فرا رسیده است که عده ای از معلمان شریف کشور به جرم حق طلبی وخواستن شرایطی که یک زندگی حد اقلی را برای آنان فراهم نماید ، در زندان به سر می برند . در سال گذشته شاهد تجمعات مکرر معلمان و درخواست های معیشتی آنان در سراسر کشور بودیم . پاسخ حاکمیت به این درخواست های موجه ومدنی تنها به زندان افکندن نمایندگان و رهبران معلمان بوده است ودیگر هیچ . و حال آنکه تورم و گرانی افسار گسیخته هر روز فشار روی زندگی معلمان را بیشتر وبیشتر میکند و این در حالتیست که میلیارد ها دلار از منابع مالی کشور در راه های ناصواب و دور از منافع ملی ایران در خارج از مرزها هزینه می گردد وفساد های باور نکردنی نیز سرمایه های کشور را می بلعد.

جبهه ملی ایران روز معلم را به معلمان شریف و فرهیخته ایران تبریک میگوید و امید وار است ملت ایران بتواند با به دست آوردن آزادی و حاکمیت ملی، به عدالت اجتماعی که شایسته آن است نیز دست یابد.

۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

تهران – هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران

مطلب قبلیبا شادباش روز جهانی کارگر به تمامی کارگران دنیا، به ویژه هم میهنان زحمتکش ایرانزمین ! محترم مومنی روحی
مطلب بعدیواکنش کاخ سفید به افشاگری اسرائیل: جمهوری اسلامی هرگز نباید سلاح هسته‌ای داشته باشد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...