دفتر بزرگترین شرکت صنایع شیمیائی جهان در تهران گشایش یافت

0
253

به گزارش اتاق صنعت و بازرگانی ایران و آلمان، دفتر شرکت آلمانی صنایع شیمیایی “ب آ اس اف” (BASF)، روز دوشنبه این هفته ١٣ ژوئن در تهران گشایش یافت. از طریق این دفتر قرار است همکاری‌های بزرگترین شرکت صنایع شیمیائی جهان با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران تسریع شود.
اتاق صنعت و بازرگانی ایران و آلمان که دفتر آن در هامبورگ قرار دارد، در پایگاه اینترنتی خود به نقل از “کامبیز میرکریمی” مدیر اقتصادی شرکت پتروشیمی البرز نوشت: «دفتر “بی آ اس اف” در تهران مذاکرات و سرمایه‌گذاری‌ها را به ویژه در صنعت پتروشیمی ایران تسهیل و تسریع خواهد کرد. این همکاری همچنین صدور تولیدات پتروشیمی ایران به اروپا را در بر خواهد گرفت».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت آلمانی BASF که در سال ۱۸۶۵ میلادی بینادگذاری شده، در حال حاضر با ۴۰۰ خط تولید در متجاوز از ۸۰ کشور، بزرگترین شرکت شیمیائی جهان است. مذاکرات میان شرکت آلمانی و شرکت پتروشیمی البرز از سه ماه پیش آغاز شد و به امضای توافقنامه ای برای ایجاد تأسیسات پتروشیمی جدیدی در جنوب ایران انجامید که سرمایه آن ۶ میلیارد و ۷۶۴ میلیون دلار برآورد شده است.

بر پایه این توافقنامه، قرار است شرکت آلمانی تأسیسات جدید پتروشیمی را در دو مرحله در فاز دوم میدان گاز پارس جنوبی (عسلویه) ایجاد کند که در مرحله نخست آن “اتیلن” و در مرحله دوم انواع “پلی‌اتیلن”، تولید خواهد کرد. این تولیدات پس از تأمین نیازهای داخلی به خارج از ایران صادر خواهد شد.

از زمان لغو تحریم های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران، شرکت های آلمانی زیادی آمادگی خود را برای همکاری با صنایع ایران اعلام کرده اند. در یک سال گذشته همچنین دو هیئت بزرگ بازرگانی تحت ریاست وزیر اقتصاد آلمان و معاون وی به ایران سفر کرده و قراردادهای زیادی با مقامات ایرانی بسته‌اند.