دعوت دکتر پاتریک بختیار از مردم ایران برای حمایت از شاهزاده رضا پهلوی

0
1057

دکتر پاتریک بختیار، فرزند دکتر شاپور بختیار، آخرین آخرین نخست‌وزیر ایران، پیش از شورش ۱۳۵۷ که در ۱۵ مرداد ۱۳۷۰ به همراه منشی خود، سروش کتیبه در خانهٔ مسکونی خویش در حومهٔ پاریس به دست جلادان جمهوری اسلامی به طرز وحشتناکی به قتل رسیدند، با صدور پیامی خطاب به مردم ایران، از آنها خواست تا برای «فروپاشی هرچه سریعتر جمهوری اسلامی» از «رهبری» شاهزاده رضا پهلوی حمایت کنند. 

متن این پیام بدین شرح است:

هم میهنانم،

۴۰ سال پیش پدر قهرمانم شادروان دکتر شاپور بختیار ماهیت حکومت آخوندی را بر شما آشکار ساخت. اکنون ۲۷ سال از ریخته شدن خون پاکش میگذرد.

روزهای حیات اشغالگران غارتگر آب و خاک میهنمان رو به پایان است. برای سرعت بخشیدن به سرنگونی و بازپس گرفتن ایران عزیزمان و برگذاری انتخاباتی آزاد برای بدست گرفتن سرنوشت خویش با هم متحد شویم!

زمان تنگ است و میهن بر لبه پرتگاه خطرناکی قرار دارد، تامل جایز نیست.

بدینوسیله من پاتریک بختیار به نیابت از آرمان‌ها و تلاش‌های پدر مبارزم برای نجات میهن از چنگال رژیم فاسد و فریبکار جمهوری اسلامی، پشتیبانی خویش را از رهبری این جنبش- شاهزاده رضا پهلوی – هم‌میهن گرامی و عزیزم اعلام میدارم و از همه هم‌میهنان، در ایران و دیگر نقاط جهان، همه گروه‌های سیاسی با باورهای گوناگون، همه اقشار جامعه و همه اقوام اصیل ایرانی از فارس، کرد، آذری، بختیاری، لر و بلوچ و… می‌خواهم که به پیام‌های شاهزاده رضا پهلوی عنایت داشته و از رهبری ایشان، در راه فروپاشی هرچه سریعتر جمهوری اسلامی، این رژیم حامی ترور، غارت و جهل حمایت نمایند.

ایرانمان را دوباره پس خواهیم گرفت و با یاری خداوند بزرگ و نسل جوان، آگاه و بیدار، کشور سربلند و پرافتخار ایران را دوباره خواهیم ساخت.

هم‌میهنانم همواره این باور پدرم را به یاد داشته باشید: “ایران، هرگز نخواهد مرد.”

زنده باد ایران و پاینده ملت شجاع و پرافتخار ایران

پاتریک بختیار

۳۱ جولای ۲۰۱۸