دستگیری صد زن ایرانی و خارجی در یک کلوب ‌شبانه کوالالامپور

0
134

یکصد زن بین ۲۰ تا ۴۵ ساله شنبه شب (۳۱ ژانویه / ۱۱ بهمن) در حمله نیروهای پلیس به یک کلوب شبانه در کوالالامپور دستگیر شدند. به گزارش روزنامه “سان دیلی” چاپ مالزی این زنان همگی خارجی و اتباع کشورهای ایران، ازبکستان، فیلیپین، ویتنام و اندونزی هستند.

به گزارش صدای آلمان؛ یک زن اهل مالزی نیز که ظاهرا به عنوان صندوقدار این کلوب کار می‌کرده، به اتهام دست داشتن در قاچاق انسان بازداشت شده است.

یورش نیروهای پلیس به این کلوب پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر بهره‌کشی جنسی از زنان در کلوب مورد نظر صورت گرفت.

به‌گفته افسر بخش پلیس جنایی کوالالامپور در زمان حمله پلیس به این کلوب، ۱۰۰ مشتری نیز در آنجا حضور داشته‌اند که ۸۰ نفر آنان خارجی بوده‌اند. این مشتریان پس از کنترل مدارک شناسایی آزاد شده‌اند.

یک مقام دیگر پلیس کوالالامپور گفته زنان دستگیرشده تحویل پلیس مخصوص اتباع خارجی شده‌اند. پس از بازجویی و بررسی مدارک آن‌ها مشخص شده که برخی از آنان مدارک اقامتی معتبر نداشته‌اند و احتمالا به منظور بهره‌کشی جنسی توسط باندهای قاچاق انسان وارد مالزی شده‌اند.

مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی، قاچاق زنان ایرانی به خارج از کشور به منظور بهره‌کشی جنسی را تکذیب نمی‌کنند. سال گذشته رئیس پلیس مهاجرت ایران اعلام کرد که بیشتر زنان ایرانی برای کار به عنوان کارگر جنسی به کشورهای حاشیه خلیج فارس برده می‌شوند.