دستورالعمل های بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ

0
32

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه ای به باشگاه ها و هیات های فوتبال دستورالعمل های بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد.

  حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها و هیات‌های فوتبال دستورالعمل بهداشتی جهت برگزاری مسابقات لیگ را ابلاغ کرد.

در نامه بهاروند آمده است:
با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت به حداقل رساندن تعداد افراد حاضر در ورزشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی دستور فرمائید نسبت به انجام موارد ذیل همکاری لازم صورت گیرد:

۱- تنها بازیکنان اصلی و ذخیره به همراه کادر فنی که در لیست بوده و شرایط حضور در زمین مسابقه را دارند مجاز به ورود به ورزشگاه بوده و بازیکنان خارج از فهرست از جمله بازیکنان محروم و مصدوم حق همراهی با تیم و حضور در سکوها را ندارند.

۲- با هدف کاهش ریسک شیوع ویروس کرونا، حضور مسئولین عالی رتبه باشگاه طبق روال فصل پیش (۴ نفر همراه تیم میهمان و ۶ نفره همراه تیم میزبان) تنها با داشتن آی دی کارت و هماهنگی با مسئول برگزاری مسابقه امکان پذیر بوده و از حضور سایر افراد میهمان و همراهان فاقد ای دی کارت به ورزشگاه معذور می‌باشیم.

۳- همکاران مسئول در روز برگزاری مسابقه از سوی هیات فوتبال استان یا شهرستان تایید و تامین می‌گردد (از جمله عوامل برانکارد، توپ جمع کن‌ها و سایر عوامل اجرایی روز مسابقه) باید در حداقل تعداد مجاز بوده و توجه بر رعایت الزامات پروتکل‌های بهداشتی از جانب ایشان در تعهد میزبان است.

۴- مکرراً یادآوری می‌گردد، از آنجا که کلیه مسابقات تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگر است بنابراین به جهت حمایت از نظام سلامت کشور و انجام پروتکل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، حضور افراد مختلف در کلیه فضای ورزشگاه و همچنین استقرار مهمانان و مسئول شهری در فضاهای مختلف مانند جایگاه وی آی پی، سکوها و کنار زمین اکیداً ممنوع بوده و مسئول برگزاری مسابقات تا زمان حضور ایشان از برگزاری مسابقه منع می‌گردد.

۵- تامین ۶ نفر توپ جمع کن و ۴ نفر از عوامل برانکارد، با نظر هیات فوتبال استان بوده و انجام معاینات پزشکی و ارایه آموزش‌های لازم به ایشان برعهده هیات محترم استان و یا شهرستان میزبان است.

۶- نظارت بر انجام صحیح دستور العمل های بهداشتی صادره از جمله ضد عفونی و پلمب رختکن‌ها و فضاهای اجرایی، ضد عفونی توپ‌ها، تامین پد بهداشتی و ضدعفونی کفش‌ها در ورودی زمین مسابقه، نصف لامپ‌های یو وی، ایجاد فاصله بهداشتی روی نیمکت‌ها و تعبیه مسیر استقرار بازیکنان و کادر فنی روی سکوها و… بر عهده هیات فوتبال و باشگاه میزبان است.

روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران گزارش داد؛ ضمن تشکر از تمامی باشگاه‌ها و هیات‌های فوتبال استان امید است با رعایت هرچه بهتر و پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم الگوی مناسبی برای فوتبال کشور در امر رعایت بهداشت و انجام مسابقات باشیم.