در مقدماتی جام جهانی روسیه، ایران با عمان، هند، ترکمنستان و گوام همگروه شد

0
126

از ساعاتی پیش مراسم قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملتهای ۲۰۱۹ در مالزی آغاز شده است. با سایت برنامه نود برای مطلع شدن از قرعه کشی همراه باشید.

مراسم باموسیقی و حرکات موزون مالایی آغاز شد. در مراسم مربیان اکثر تیم ها حضور دارند ولی اثری از مربیان تیم ملی فوتبال ایران نیست. نمایندگانی که از طرف فدراسیون فوتبال به این مراسم رفته اند هم درتصاویری که پخش می شود حضور ندارند.

آلکس سوسی پس از این مراسم برای حاضران از نحوه برگزاری قرعه کشی صحبت کرد.حرفهای او را بخوانید:

در فرمت جدید تیم های ضعیف شانس بازی با تیم های بزرگ را دارند. فرمت قبلی زیاد جذاب نبود.

گوردان ساویچ نماینده فیفا هم پشت سن آمد و درباره نحوه قرعه کشی مسابقات که جدید است صحبت کرد و آن را به نفع توسعه فوتبال در آسیا دانست.

در این قرعه کشی تیم های هند، یمن، تیمورشرقی، چین تایپه، کامبوج به قرعه کشی امروز راه یافته اند.

یک کلیپ درحال پخش است که تصاویر جذاب و تاریخی فوتبال جهان را نشان می دهد.

شینگ یانگ مین، نایب رئیس اجرایی ای اف سی به حاضران گفت که ویدیویی پخش می شود که در آن مراحل قرعه کشی نمایش داده می شود.

هنوز خبری از نمایندگان ایران نیست و این در حالی است که پوسته کوگلو سرمربی استرالیا هم نشان داده می شود.

سراغ سید بندی رفت تا قرعه کشی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ را انجام دهد.

A:
مالزی، تیمور شرقی، فلسطین، عربستان، امارات

B:
بنگلادش، قرقیزستان، تاجیکستان، اردن، استرالیا

C:
هنک گنگ، بوتان، مالدیو، قطر، چین

D:
گوام، ترکمنستان، هند، عمان، ایران

E:
کامبوج، سنگاپور،افغانستان، سوریه، ژاپن

F:
چین تایپه، اندونزی، تایلند، ویتنام، عراق

G:
لائوس، میانمار، لبنان، کویت، کره جنوبی

H:
یمن، کره شمالی، فایپین، بحرین، ازبکستان

مالزی به گروه یک رفت. بنگلادش به گروه دو رفت. هنک گنگ به گروه سوم رفت. گوام در گروه چهارم قرار گرفت. کامبوج در گروه پنجم قرار گرفت. چین تایپه به گروه ششم رفت.لائوس در گروه هفتم قرار گرفت و تیم آخر در گروه هشتم یمن است.

تیمور شرقی به گروه اول رفت. قرقیزستان در گروه دوم قرار گرفت. بوتان در گروه سوم قرار گرفت. ترکمنستان به گروه چهارم رفت. سنگاپور در گروه پنجم و اندونزی در گروه ششم و میانمار به گروه هفتم رفت و تیم آخری که در این گروه هشتم قرار گرفت کره شمالی است.

فلسطین در گروه اول قرار گرفت، تاجیکستان در گروه دوم، مالدیو در گروه سوم، هند در گروه جهارم، افغانستان در گروه پنجم، تایلند به گروه ششم، لبنان در گروه هفتم و فلیپین در گروه هشتم قرار گرفت.

عربستان در گروه یک، اردن در گروه دوم، قطر در گروه سوم، عمان به گروه چهارم رفت. سوریه به گروه پنجم رفت، ویتنام به گروه ششم، کویت در گروه هفت و بحرین در گروه هشتم قرار گرفت.

گوردون ساویچ سید یک را برداشت:

امارات در گروه یک، استرالیا در گروه دوم، چین در گروه سوم، ایران در گروه چهارم، ژاپن در گروه پنجم، عراق در گروه ششم، کره جنوبی در گروه هفتم، ازبکستان در گروه هشتم قرار گرفت.