در آستانه کریسمس و سال نو مسیحی استمرار یورش به منازل و تهدیدات علیه خادمان مسیحی درایران

0
127

بنابه گزارشات رسیده  در آستانه کریسمس یورش مامورین وزارت اطلاعات به منازل هموطنان مسیحی و بخصوص خادمین کلیساها در ایران ادامه دارد.

هفته گذشته مامورین وزارت اطلاعات به منزل مسکونی آقای محمد اصفهانی یکی از خادمین کلیسا در کرج یورش بردند.مامورین وزارت اطلاعات تمامی نقاط منزل آنها را مورد بازرسیهای وحشیانه قرار دادند. آنها حتی به کمد لباسهای شخصی این خانواده رحم نکرده و آن را مورد بازرسی قرار دادند. مامورین وزارت اطلاعات در حین بازرسی برخوردهایشان به غایت خشونت آمیز و غیر انسانی بود. آنها این خانواده را مورد اذیت و آزار و تهدید ات خود قرار دادند.

مامورین وزارت اطلاعات وسایل شخصی این خانواده بخصوص کتاب مقدس ،لپ تاپ ،جزوات و دست نوشته های مذهبی آنها را جمع آوری و با خود بردند.کتاب مقدس برای این خانواده ارزش معنوی خاصی دارد.

این ماموران آقای اصفهانی را تهدید کردند که در صورت ادامه یافتن ارتباط خانوادگی ایشان با کشیش زندانی بهنام ایرانی و خانواده اش او را هم بازداشت خواهند کرد.

آقای محمد اصفهانی در سال ۱۳۸۹ با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و مدتی در بازداشت بسر برد او به صرف اینکه خادم کلیسا است و به مسیحیت اعتقاد دارد مورد محاکمه قرار گرفت و به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد .

بازجویان وزارت اطلاعات حکم تعلیق ۱ سال زندان را به عنوان اهرم فشار علیه ایشان و خانواده قرار داده اند و او را تحت فشار قرار داده اند که از خادم کلیسا بودن کناره گیری کند در غیر اینصورت او را دستگیر و زندانی خواهند کرد. مامورین وزارت اطلاعات در آخرین تهدیدات خود به وی گفته اند بزودی تو را هم خواهیم خواست.

وزارت اطلاعات همچنین فشارهای زیادی را علیه هموطنان مسیحی اعمال می کنند بخصوص علیه رهبران مذهبی آنها که نباید کریسمس را جشن بگیرند.

فردی که دستور یورش به منازل هموطنان مسیحی و دستگیری آنها را صادر می کند و در سلولهای انفرادی آنها را مورد شکنجه قرار می دهد ، احکام ضدبشری را بر علیه آنها تعیین می کند و در زندان مانع درمان آنها شده و شرایط غیر انسانی را علیه آنها بکار می برد فرهادی نام دارد. این فرد مسئول اقلیتهای دینی در استان البرز می باشد واقدامات سرکوبگرانه را علیه هموطنان مسیحی، بهایی، دراویش و سایرین بکار می برد .

یکی از سیاستهای سرکوبگرانه رژیم ولی فقیه که هر سال در آستانه میلاد مسیح و سال نو بکار می برد ، یورش به منازل هموطنان مسیحی ، دستگیریهای گسترده به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت و ممانعت از انجام مراسم مذهبی و برگزاری جشنهای کریسمس و سال نو مسیحی است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ یورش به منازل هموطنان مسیحی، جمع آوری و ضبط وسایل شخصی آنها و بخصوص کتاب مقدس را محکوم می کند و از رهبران مسیحی جهان و سازمانهای حقوق بشری خواستار محکوم کردن این اعمال ضدبشری رژیم ولی فقیه علیه رهبران و هموطنان مسیحی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

اول دی ۹۲ برابر با ۲۲ دسامبر ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیتجمع دانشجویان علم و صنعت در پارک کیانوش آسا: پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه
مطلب بعدیآخرین تصویر از پیمان عارفی در منزل
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...