دریاچه هامون ۱۰۰ درصد خشک شد

0
194

معاون محیط زیست و تنوع زیستی سازمان محیط‌زیست: تالاب هامون صد در صد خشک شده است.

احمد‌علی‌ کیخا، معاون محیط زیست و تنوع زیستی سازمان محیط‌ زیست در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت تالاب هامون اظهارداشت: تالاب هامون صد در‌ صد خشک شده است که باید با توجه به وضعیت نگران کننده ۶ تالاب بیشتر به وضعیت تالاب‌ها توجه شود.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ وی با بیان اینکه دریاچه ارومیه باید احیا شود، ادامه داد: دریاچه ارومیه با توجه به وضعیت بحرانی که دارد باید در لیست مونترو و وضعیت بحرانی تالاب‌ها قرار گیرد ولی امیدواریم این دریاچه هرچه زودتر احیا شود همچنین باید بگویم سدهایی که در حوزه‌های آبخیز دریاچه ارومیه قرار دارد چنانچه ضررشان بیش از منفعتشان باشد تخریب می‌شوند.

معاون محیط زیست و تنوع زیستی سازمان محیط‌زیست گفت: مقرر شده است که تمام سدهای موجود در حوزه آبخیز دریاچه ارومیه مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند تا ضرر و فواید آن مشخص شود. همچنین روز جهانی تالاب‌ باید به هفته تبدیل شود و در تمام روزها موضوع تالاب‌ها مدنظر قرار گیرد.

کیخا بیان کرد: وضعیت تالاب‌های کشور نگران‌کننده است و باید مورد بازنگری قرار گرفته و آنها احیا و از لیست مونترو( وضعیت بحرانی) خارج شوند.