“درنای کاغذی” به ایران اهدا می‌شود

0
287

نماد بین المللی صلح در دنیا با نام درنای کاغذی که براساس یک داستان ژاپنی خلق شده است، در حاشیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان به ایران اهدا می شود.

نماد بین المللی صلح در دنیا با نام درنای کاغذی که ساخته دست ساداکو ساساکی یکی از کودکانی که در بمباران اتمی هیروشیما در معرض تشعشعات اتمی قرار گرفته و مبتلا به سرطان خون شد، در حاشیه برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان توسط برادر ساداکو ساساکی و تعدادی از کودکان ژاپنی به ایران اهدا می شود.

 ساداکو ساساکی نام دختری است که هنگام بمباران اتمی هیروشیما در آن شهر زندگی می کرده است.

او به دلیل تشعشعات اتمی مبتلا به سرطان خون شده و در دوره حیاتش در یک آسایشگاه اوریگامی شروع به ساخت درناهای کاغذی می کند. او در سن ۱۲ سالگی افسانه درناهای کاغذی را می شنود که اگر کسی هزار درنای کاغذی بسازد خدایان یک آرزوی او را برآورده می کنند و تصمیم به ساخت درناهای کاغذی می گیرد، اما پیش از مرگ، تنها ۶۴۴ درنا را با تا کردن کاغذ ساخت. نام ساداکو به خاطر ساختن این درناهای کاغذی در جهان شناخته شده و به عنوان نماد دوستی و صلح شناخته می‌شود.

بنا بر گزارش مهر؛ با توجه به علاقه ساداکو ساساکی به ایجاد صلح در دنیا، درناهای کاغذی ساداکو به عنوان نماد بین المللی صلح در دنیا شناخته شده است.

همچنین سیروس حسن پور به زودی با همکاری ایران و ژاپن یک فیلم سینمایی را برگرفته از کتاب “ساداکو و هزار درنای کاغذی” به زودی جلوی دوربین خواهد برد. این فیلم همانطور که از نامش پیداست داستانی مرتبط با کودکان قربانی جنگ دارد و البته پیوندی بین مساله جنگ در ایران و ژاپن می زند. به دلیل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران کشورمان به مدت ۸ سال درگیر این اتفاق بود و انواع بمب ها و موشک ها علیه ایران استفاده شد حتی سلاح های شیمیایی نیز علیه ایران استفاده شد.