درخواست مادر سعید ملک‌پور از دادستان برای عفو فرزندش پس از تحمل ۱۰ سال زندان

0
153

مادر سعید ملک‌پور زندانی که به حبس ابد محکوم است در نامه‌ای به دادستان تهران خواستار آزادی فرزندش پس از ۱۰ سال حبس شده است. اکرم اسماعیل‌زاده در نامه خود از عباس جعفری دولت‌آبادی خواسته تا به «مناسبت چهلمین سال انقلاب» فرزندش را «عفو» کرده و پس از ۱۰ سال زندان بدون حتی یک روز مرخصی آزاد کنند.

مادر سعید ملک‌پور در ابتدای نامه خود خطاب به دادستان تهران نوشته است: «من مادر سعید ملک پور هستم. سعید پدر ندارد و ظاهرا من هم پدر و هم مادر او هستم، اما او بعد از خدا تنها تکیه‌گاه من است که بیش از ده سال است از آغوش مادر دور افتاده و در آغوش زندان و دیوار است. او اگر هر جرمی کرده باشد ده سال سخت که خودتان می‌دانید چندسالش را در انفرادی یا زندان بسته بوده برایش بس است.»

اکرم اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه فرزندش در ۱۰ سال حبس علیرغم آیین‌نامه زندان‌ها حتی برای یک روز هم به مرخصی نیامده است در ادامه نامه خود نوشته است: «به مادری که در سن از پاافتادگی، نیازمند یاری پسرش هست فکر کنید. بعد از اینهمه سال که هر لحظه‌اش برای ما به سالی بوده است حتی مرخصی هم نیامده است. من مطمئن هستم رافت اسلامی جز این است و منِ مادر به رافت اسلامی نظام و شما چشم دوخته‌ام و انتظار دارم با توجه به اینکه همه مراجع ذیربط، از زندان تا کارشناس پرونده، حسن اخلاق و رفتار او را تایید می‌کنند. شما که مدعی العموم و مدافع حقوق مردم هستید طعم رأفت اسلامی را به او بچشانید و با توجه به اینکه رییس محترم قوه قضاییه وعده عفو گسترده و بی‌سابقه داده‌اند، موافقت خود با عفو او در کمیسیون عفو و بخشودگی را اعلام بنمایید تا در چهلمین سال انقلاب او هم در لیست عفو قرار گیرد.»

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ مادر سعید ملک‌پور در انتهای نامه خود از دادستان تهران نه به عنوان مقامش بلکه به عنوان یک هم‌وطن خواسته تا فرزندش آزاد شود: «من درخواست مرخصی و عفو پسرم را بعد از ده سال از شما دارم. لطفا هرطور صلاح می‌دانید، مقدمات آن را فراهم کنید که همواره دعاگوی‌تان خواهیم بود.»