درخواست از جمهوری اسلامی برای ارائه اطلاعات متهمان سرنگونی هواپیمای اوکراینی

0
243

گوندوز ممدوف، معاون دادستان کل اوکراین مسئولان جمهوری اسلامی را به لاپوشانی و عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی پیرامون متهمان پرونده حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی اوکراین متهم کرد.

معاون دادستان کل اوکراین از جمهوری اسلامی درخواست کرده است که اطلاعات مربوط به متهمان پرونده حمله به این هواپیمای مسافربری را به مقامات آن کشور تحویل دهند.

بخش مطبوعاتی دادستانی کل اوکراین در اطلاعیه‌ای که در همین ارتباط منتشر کرده گفته است که مقامات این کشور بار دیگر از طریق رسانه‌ها درباره صدور کیفرخواست برای متهمان این پرونده مطلع می‌شوند.

در این اطلاعیه آمده است که مقامات جمهوری اسلامی در جریان همکاری رسمی با مقامات اوکراینی بر سر پرونده حمله موشکی به هواپیمای مسافربری یاد شده، از ارائه اطلاعات خودداری ورزیده‌اند.

در گزارش دادستانی کل اوکراین بر وظایف جمهوری اسلامی مطابق با قوانین بین‌المللی در رابطه با تحقیق و بررسی‌های ناظر بر پرونده سرنگونی هواپیمای سرنگون شده تاکید رفته است.

مذاکره با دادستان نظامی جمهوری اسلامی

ممدوف گفته است که جمهوری اسلامی باید در راستای روشن شدن ماجرای حمله موشکی به هواپیمای مسافربری اوکراینی با مقامات آن کشور همکاری کرده و به فراخور آن، نسبت به مجازات عاملان این حمله اقدام کند.

معاون دادستان کل اوکراین در یک پست توییتری از جمهوری اسلامی درخواست کرده اطلاعات ده متهم سرنگونی هواپیمای پرواز ۷۵۲ شرکت هواپیمایی اوکراین را به مقامات آن کشور تحویل دهد.

دویچه وله نوشت؛ در این پست توییتری همچنین اعلام شده است که مقامات دادستانی اوکراین در حال برنامه‌ریزی برای یک گفت‌وگوی مجازی با ناصر سراج، دادستان جدید نظامی جمهوری اسلامی هستند.