دختران شایسته ایرانی تاریخ ساز شدند

0
210

تیم ملی فوتسال بانوان ایران با شکست دادن ژاپن، قهرمان جام ملت های آسیا شد.

تیم ملی فوتسال بانوان ایران با شکست دادن ژاپن در فینال، به مقام قهرمانی جام ملت های آسیا رسید. این اولین قهرمانی بانوان ایران در این مسابقات بود.

 تیم ایران که در این رقابت ها فراتر از انتظار ظاهر شده، در مسابقه با ژاپن، با عملکرد خوب فرشته کریمی توانست نیمه اول مسابقه را یک بر صفر ببرد. در نیمه اول این مسابقه فرشته کریمی عملکرد خوبی داشت و دروازه ژاپن را باز کرد. این تک گل نیمه اول بود.

البته دروازه بان ایران هم عملکرد خوبی داشت و تشویق های تماشاگران ایرانی هم روحیه بازیکنان را بالا برده بود. البته تعداد تماشاگران ایرانی زیاد نبود اما شور و شوق آن ها برای تشویق تیم ملی بسیار بالا بود.

در نیمه دوم ژاپن عملکرد نسبتا بهتری از ایران داشت اما بانوان فوتسال ایران دفاع خوبی داشتند و اجازه ندادند دروازه تیمشان باز شود. در نهایت مسابقه با همان تک گل دیقه ۱۸ فرشته کریمی به پایان رسید و فوتسال بانوان ایران برای اولین بار به قهرمانی آسیا رسید.

به گزارش  خبرآنلاین؛علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در سالن برگزاری مسابقات حضور داشت.
ایران در مرحله گروهی این رقابت ها با نتیجه ۶ بر صفر هنگ کنگ را برد، ۹ بر یک ازبکستان را شکست داد و مقابل مالزی هم با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید. تیم ایران در نیمه نهایی هم با یک گل تایلند را برد.
در دیدار رده بندی این مسابقات تایلند با نتیجه ۴ بر یک مالزی را شکست داد و به مقام سوم رسید.