داور جنجالی لیگ قهرمانان در آستانه محرومیت

0
16

گاردین مدعی شد داور چهارم بازی شب گذشته پاری سن ژرمن و باشاک شهیر که عامل اصلی جنجال ها بود، با ۱۰ جلسه محرومیت روبرو شده و به زودی این رای از سوی یوفا اعلام خواهد شد.

شب گذشته در یکی از جنجالی ترین بازی های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا پاری سن ژرمن میزبان استانبول باشاک شهیر بود اما این مسابقه بیشتر از ۲۰ دقیقه طول نکشید.

ماجرا از این قرار بود که داور چهارم مسابقه خطاب به داور وسط از عبارت “بازیکن سیاهپوست را اخراج کن” استفاده کرده و این موضوع به گوش نیمکت تیم ترکیه ای رسیده است؛ موضوعی که باعث شد مسابقه متوقف شود و بازی ادامه پیدا نکند چرا که دو تیم زمین را ترک کردند.

در همین ارتباط تایید شده که یوفا امروز یک هیئت بازرسی اخلاقی و انتظامی را برای تحقیق درباره اتفاقات رخ داده، تشکیل داده است. بر این اساس آنها درباره صحت و سقم اتفاقات رخ داده در پاریس تحقیق خواهند کرد تا خطاکاران در این قضیه مشخص و مجازات شوند.

طبق ماده ۱۴ آیین نامه انضباطی یوفا که برای مقامات مسابقه و همچنین بازیکنان اعمال می شود هر فردی که به هر دلیلی از رنگ پوست، نژاد، مذهب، منشا قومی، جنسیت یا گرایش جنسی  به منظور خدشه وارد کردن به حیثیت انسانی افراد استفاده کند با محرومیت ۱۰ جلسه ای مواجه خواهد شد.

ورزش سه نوشت؛ اکنون گاردین مدعی شده که هیئت تعیین شده از سوی یوفا تحقیقات جدی خود را در این زمینه آغاز کرده اند اما شواهد حاکی از آن است که داور چهارم مسابقه دیشب محکوم خواهد شد و با محرومیت ۱۰ جلسه ای روبرو می شود.