دانمارک شش ساعت قبل از حمله موشکی جمهوری اسلامی به پایگاه آمریکایی در عراق در جریان حمله قرار گرفته است

0
155

رئیس ستاد ارتش دانمارک در گفتگویی با شبکه دو تلویزیون این کشور روز جمعه ١۰ ژانویه اعلام کرد که این کشور شش ساعت قبل از آغاز حمله موشکی جمهوری اسلامی علیه پایگاه های نظامی آمریکا در عراق در جریان این حمله قرار گرفته است و در نتیجه فرصت لازم برای اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از نیروهای خود داشته است.

حدود ١۳۰ سرباز دانمارکی که در ائتلاف بین المللی علیه داعش شرکت دارند، در پایگاه هوایی عین الأسد، یکی از دو پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی که روز چهارشنبه گذشته مورد حمله موشکی جمهوری اسلامی قرار گرفت، مستقر بوده اند.

 بِیورن بیسروپ، رئیس ستاد ارتش دانمارک، همچنین گفت: “من نمی خواهم به جزئیات بیشتر در مورد اینکه چگونه به ما هشدار داده شد، بپردازم، اما ما یک اخطار دریافت کردیم که به ما اجازه می داد برای هرگونه احتمالات بهتر آماده شویم.”

 حمله موشکی جمهوری اسلامی به دو پایگاه آمریکایی در عراق به تلافی حمله آمریکا به قاسم سلیمانی و همراهانش که روز۳ ژانویه در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند، انجام گرفته است. حمله موشکی جمهوری اسلامی به دو پایگاه آمریکایی در عراق هیچ خسارت جانی در بر نداشته است.

کپنهاگ تصمیم گرفته است بخش  بزرگ نیروهای خود را از عراق به کویت منتقل کند و فقط ۳۰ تا ۴۰ سرباز این کشور در خاک عراق باقی بمانند.