دامنه‌های بین‌المللی وبسایت خبرگزاری فارس با دستور آمریکا مسدود شد

0
212

دامنه‌های بین‌المللی وبسایت خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از روز جمعه مسدود شد. این کار به دستور وزارت دارایی ایالات متحده آمریکا انجام شد و به این ترتیب farsnews.com و farsnews.net از دسترس مخاطبان آن خارج گردید.

با این وجود مخاطبان این خبرگزاری در داخل ایران، همچنان می‌توانند به محتوای آن به نشانی farsnews.ir دسترسی داشته باشند.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، سرویس دهندگان بین‌المللی این دامنه با فرستادن ایمیلی برای این خبرگزاری، دلیل این کار را «دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا و قرار گرفتن این خبرگزاری در فهرست SDN» اعلام کرده‌اند.

منظور از فهرست SDN یا فهرست «هویت‌های تحریمی آمریکا» افراد، گروه‌ها و شخصیت‌هایی مانند تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر هستند که دارایی‌هایشان بلوکه شده و معامله با آنها برای آمریکایی‌ها ممنوع است.

پیش از این دولت ایالات متحده آمریکا در آوریل سال گذشته میلادی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده بود.

به گزارش یورونیوز؛ در آن زمان کاخ سفید اعلام کرد که این کار با هدف مبارزه با تروریسم جهانی جمهوری اسلامی، افزایش فشارهای مالی بر این کشور و انزوای بیشتر جمهوری اسلامی در جهان انجام شده است.