داعش پرندگان را بمب گذاری می کند

0
105

یک رسانه عراقی روز چهارشنبه تصاویری را منتشر کرد که نشان می دهد گروه اسلامگرایان داعش برای مقابله با نیروهای عراقی حتی به پرندگان نیز رحم نکرده و از آنان به عنوان تله های انفجاری استفاده می کند.

 پرنده ها و طیوری را به نمایش گذاشته که بدن و بال های آنان بمب گذاری شده است.

این رسانه اعلام نکرده که تصاویر را از چه منابعی دریافت کرده و هنوز نمی توان درباره صحت سند یاد شده اظهارنظر کرد اما اسلامگرایان داعش پیش از این از حیواناتی مانند سگ و گربه به عنوان عامل بمب گذاری شده متحرک استفاده کرده بود.

در گزارش یاد شده به نقل از کارشناسان و صاحب نظران امنیتی گفته شده که اسلامگرایان داعش به دنبال شکست های سنگین اخیر از نیروهای عراقی، با بمباران، گلوله باران و موشک باران نیروهای ارتش و مردمی (الحشد الشعبی) و مقاومت اسلامی و دادن تلفات بسیار، دست به این اقدام برای مقابله زده است.

به گزارش ایرنا به نقل ازالمعلومه ، اسلامگرایان داعش پیش از این نیز برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مقرهای پلیس در بغداد بارها از افراد روانی نیز استفاده کرده بود.

فرماندهان میدانی در جبهه های جنگ در الانبار روز چهارشنبه گفتند که اسلامگرایان داعش خانه ها، خیابانها و حتی بیابان های شهرهای این استان را بمب گذاری کرده است.

در عین حال جنگ در اطراف فلوجه و الرمادی همچنان ادامه دارد.