داعش سرهنگ سابق لیبی را مثله کرد

0
588

داعش شامگاه چهارشنبه تصویری از جسد یک سرهنگ بازنشسته در ارتش لیبی را در حالی که تکه تکه شده و سرش از تنش جدا شده را منتشر کرد.

به گزارش العالم، داعش اعلام کرد: این تصویر متعلق به «بشیر مصطفی لاغا» یکی از ساکنان منطقه «اللیثی» در شهر بنغازی در استان برقه در شرق لیبی می‌باشد. این گروه تروریستی این فرد کشته شده را «یکی از سربازان طاغوت» توصیف  کرده است.

این تصویر، جسدی تکه تکه شده را نشان می‌دهد که بر روی پارچه‌ای قرار گرفته است، در حالی که فردی با نقابی بر روی صورت، با انگشت چپ خود به سمت جسد مثله شده اشاره می‌کند و انگشت سبابه دست راست خود را به سمت بالا نشانه رفته است.

بر روی دیوار پشت سر این نقابدار که هویتش مشخص نیست، عبارت «امتی واحد…دولتی واحد» نوشته شده است.

«طارق الخراز» سخنگوی مرکز امنیتی شهر بنغازی در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی درباره این اقدام داعش گفت: این فرد کشته شده که در تصویر دیده می‌شود، سرهنگ بازنشسته ارتش لیبی به نام بشیر مصطفی لاغا است که یک هفته پیش مفقود شده است.

الخراز در حالی که جزییات دیگری درباره فرد کشته شده و یا گرایش‌های او سخنی نگفت، خاطرنشان کرد: این نخستین بار نیست که گروههای افراطی در بنغازی، نظامیان سابق و یا حتی هواداران غیرنظامی ارتش را هدف قرار می‌دهند.