داعش حکم ارتداد و قتل خالق کمیک استریپ «۹۹» را صادر کرد

0
290
خالق یک مجموعه کمیک بوک ملهم از اسلام، از سوی داعش حکم مرگ گرفت.

به گزارش مهر به نقل از دیلی کارتونیست، داعش دستور کشتن دکتر نایف المتاوا خالق کمیک استریپ پرطرفدار «۹۹» را صادر کرده است. دلیل این حکم این است که در این مجموعه در قالب هر کتاب یکی از اسمای الهی مورد توجه قرار گرفته است.

این در حالی است که متاوا این پروژه را کاری انسان دوستانه می داند و از آن دفاع می کند و اعلام کرده است که این مجموعه از سوی علمای شریعت مورد تایید قرار گرفته و آنها کتاب کمیک را متنافر با احکام الهی ندانسته اند. وی تاکید کرده است که اگر علمای دین و شریعت با این کار مخالف بودند، او اصلا آن را اجرا نمی کرد.

نایف المتاوا روانشناس کویتی است که شخصیت های کارتونی مجموعه کتاب‌های کمیکش و یک مجموعه تلویزیونی را که بر مبنای آن ساخته شده با توجه به ارزش های اسلامی خلق کرد.

قهرمانان این مجموعه ابرقهرمانانی از دنیای اسلام هستند که هر یک نماینده یک ارزش اسلامی‌اند.

پیش از این هم یک فتوای دیگر در عربستان سعودی برای تحریم این مجموعه صادر شده بود که آن را شیطانی می‌خواند.

با این حال همین مجموعه و سریال تلویزیونی اش در عربستان سعودی چند سال در دسترس همه بود و از تلویزیون پخش می‌شد. نایف المتاوی این مجموعه را پس از ۱۱ سپتامبر ساخت.

او در آمریکا تحصیل کرده و سعی کرده تا از تاثیر ابرقدرت هایی چون سوپرمن و بتمن، در این مجموعه با خلق ابرقهرمان های اسلامی استفاده کند تا چنین حوادثی تکرار نشوند.

باراک اوباما در سخنرانی که سال ۲۰۱۰ کرده بود از این مجموعه به عنوان اثری تاثیرگذار در جوامع عرب و مسلمان یاد کرده بود.