داعش، مانع فرار آوارگان به ترکیه؛ به همراه تصاویر

0
229

آخرین عکس های منتشر شده از آوارگان سوری که در گذرگاه مرزی “آکچاکاله” منتظر ورود به خاک ترکیه هستند نشان می دهد نیروهای داعشی کنترل این نقطه را در دست دارند و مانع فرار اوارگان می شوند.

  این در حالی است که در پی شدت گرفتن درگیری‌ها بین نیروهای کرد سوری و عناصر داعش و فرار هزاران نفر از ساکنان شهر مرزی “تل ابیض”، دولت ترکیه ورود آوارگان سوری به این کشور را ممنوع کرده است.

شماری از آوارگان سوری دیروز پس از تحمل رنجها و موانع فراوان، توانستند از برخی مناطق مرزی راهی را برای ورود غیرقانونی به خاک ترکیه پیدا کنند.

در همین حال عناصر داعش با حضور در مناطق مرزی نزدیک گذرگاه “آکچاکاله” (تل ابیض) در استان مرزی “شانلی اورفه” ترکیه، سعی کردند آوارگان سوری را به شهر تل ابیض بازگردانند. تصاویر منتشر شده از این ماجرا بیانگر آن است که این اقدام مقابل چشمان نظامیان ترکیه و در چند قدمی آنان صورت گرفت. خبرگزاری های خارجی ضمن انتشار تصاویری از این نقطه مرزی و عناصر داعشی در آنجا، سلاح های امریکایی در دست اعضای این گروه تروریستی را مورد توجه قرار داده‌اند.

به گزارش فرادید، فعالان حقوق بشر و همچنین مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه تأکید دارند که شهر مرزی تل ابیض که کردهای سوریه در آستانه ورود به آن هستند، گذرگاه و محل تردد اصلی تروریستهای داعش به ترکیه شمار می آید. این عکس ها در خبرگزاری فرانسه منتشر شده است.